"Ferie na wesoło" w GOK-u

opublikowano: wtorek, 15 lutego 2011

TYDZIEŃ I

Pierwszy tydzień ferii w Łopusznej upłynął bardzo szybko, ale przyjemnie. W GOK-u pod opieką Pani Marii Chowaniec z Gminnego Ośrodka Kultury i Pani Aliny Nenko z Biblioteki Publicznej dzieci spędzały czas wypełniony konkursami i zabawami. Było głośne czytanie bajek, malowanie i kolorowanie ulubionych postaci, rywalizacja w konkursach sprawnościowych oraz różne zabawy ruchowe. Codziennie kilkoro dzieci spotykało się w GOK-u, aby wspólnie spędzić wesołe chwile. Za udział w konkursach były oczywiście nagrody co mobilizowało do uczestnictwa w tych zajęciach.

Przewidziana na sobotę dyskoteka przyciągnęła najliczniejsze grono uczestników. W pierwszej części wzięli udział najmłodsi i dla nich przygotowano ciekawe zajęcia: wspólne tańce, rywalizacje konkursowe, oraz ciekawe zabawy. Dzięki temu w tejże grupie było dużo radości, śmiechu i świetnej zabawy. Nieco później, czyli wieczorem salę zabaw zajęła starsza grupa młodzieży z naszej miejscowości - uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Zabawa szybko się rozkręcała, jednak wszystko co dobre szybko się kończy, a więc i ta zabawa dobiegła końca szybciej niż chcieliby tego jej uczestnicy. Pocieszeniem dla nich była zapowiedź balu karnawałowego w sobotę 12 lutego.

TYDZIEŃ II

Drugi tydzień zimowego wypoczynku w Łopusznej minął równie ciekawie jak poprzedni. Zajęcia rozpoczęły się we wtorek a dzieci , które w nich uczestniczyły bawiły się, brały udział w konkursach i zabawach zręcznościowych. Środa była dniem rozgrywek tenisowych. Rywalizowali między sobą chłopcy (dziewczyny nie sały) ze szkoły podstawowej i gimnazjaliści. W rozgrywkach wyłoniono zwycięzców i wręczono nagrody. Trzeba przyznać, że uczestnicy bardzo przeżywali konkurs i starali się pokonać przeciwnika. Wiadomo jednak, że muszą być i zwycięzcy i pokonani. Najważniejsze było to, że dobrze się bawili i dzięki turniejowi chociaż na chwilę odeszli od ekranu komputera. Następny dzień – czwartek - to znowu spotkanie najmłodszych, w czasie którego organizatorzy zadbali o to aby czas spędzony wspólnie w Gminnym Ośrodku Kultury był przyjemny i równocześnie pożyteczny. Na początek więc Pani z biblioteki – Alina Nenko przeczytała fragment książki dla dzieci.

Dalej pod okiem Pani Marii Chowaniec z GOK-u wszystkie dzieci przygotowały masę solną, z której potem lepiły różne postacie. Wykończeniem tego dzieła było pomalowanie ulepionych figurek i umieszczenie prac na zorganizowanej wystawie. Piątek to dzień zajęć kulinarnych w GOK-u. Jedzenie jest podstawą egzystencji człowieka czego dowodem był liczny udział dzieci w tych właśnie zajęciach. Chodziło o pokazanie jak przygotowuje się najprostsze potrawy i że można to zrobić samodzielnie. W związku z tym wszyscy uczestnicy warsztatów kulinarnych brali czynny udział w przygotowywaniu posiłku. Tym razem dzieci robiły zapiekanki z pieczarkami ( ulubione, pożywne i niezbyt trudne do wykonania danie) oraz szyszki z ryżu dmuchanego. Przygotowane potrawy zostały na końcu skonsumowane przez ich wykonawców.

Ostatni dzień ferii – sobota – to czas zabawy, tańców i przebieranek albowiem dzisiaj w GOK-u zorganizowano bal karnawałowy. A jak bal to konkurs na najciekawsze przebranie – oczywiście z nagrodami. Trzeba przyznać, że pomysłów młodym ludziom nie brakowało, za które zostali oczywiście nagrodzeni. Były także konkursy i wspólne zabawy. Muzykę do tańca puszczał kolega Szymon Florczyk, bo przecież gusty swoich koleżanek i kolegów zna najlepiej. I tak oto w przyjemny sposób dobiegły końca zimowe ferie w Łopusznej - następne dopiero za rok.

Organizatorzy dziękują paniom z GOK-u Irenie Pasoń i Władysławie Chowaniec za pomoc przy spotkaniach z dziećmi a Paniom: Dyrektor Józefie Kuchta oraz Dyrektor Marii Bednarczyk za ufundowanie drobnych nagród na konkursy organizowane w czasie ferii.

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY