Opłatek oddziału Związku Podhalan w Łopusznej

opublikowano: poniedziałek, 31 stycznia 2011

Wzięli w niej udział przedstawiciele oddziałów ze Szczawnicy, Nowego Targu, Ostrowska, nauczyciele biorący udział w konferencji szkół tischnerowskich, wójt gminy Nowy Targ, delegacja strażaków, sołtys oraz członkowie naszego oddziału. Oprawę mszy świętej, czyli śpiew i muzykę zapewnił dziecięco-młodzieżowy zespół z Łopusznej „Młodzi Łopuśnianie”.

Dalsza część spotkania przeniosła się do GOK-u, gdzie najpierw była oczywiście wspólna modlitwa, a potem życzenia i łamanie się opłatkiem. Po oficjalnej części na scenę wkroczył zespół „Młodzi Łópuśnianie” z koncertem przygotowanym pod okiem Pani Dyrektor Józefy Kuchty. Było to swego rodzaju przedstawienie narodzenia Pana Jezusa w formie śpiewanej i pokazywanej. Pojawiali się na scenie zgodnie z treścią śpiewanych kolęd najpierw aniołowie po nich pasterze, a następnie trzej królowie. Na scenie pokazali się także kolędnicy i zbójnicy. Oprawę muzyczną przygotował Pan Stanisław Gąsienica.

Wyjątkowy pokaz umiejętności zespołu bardzo się podobał, został nagrodzony wielkimi brawami, a w uznaniu zaproszony do udziału we mszy św. w Nowym Targu w kaplicy na Równi Szafarskiej przy budowanym tam Kościele. Po występach, czyli po strawie dla ducha nadeszła pora zadbać o strawę dla ciała. Gospodynie podały więc kolację, na którą przygotowały tradycyjne góralskie potrawy, czyli groch z kapustą i korpiele z flakami. Na stołach nie zabrakło także moskoli i chleba ze swojskim smalcem. Rozpoczęły się posiady góralskie podczas których wspólnie śpiewano kolędy, wspominano miniony rok. Nie mogło i nie obyło się też bez tańców. Można śmiało powiedzieć, że opłatek Oddziału Związku Podhalan w Łopusznej był bardzo udany.

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY