Peregrynacja w parafii w Łopusznej

opublikowano: wtorek, 19 czerwca 2012


Do kościoła obraz wraz z relikwiami został procesyjnie wniesiony przez Druhów Strażaków i Górali. Tam nastąpiło uroczyste powitanie i przyjęcie Obrazu i Relikwii w naszej parafii. Mszy świętej przewodniczył Biskup Grzegorz Ryś w asyście księdza dziekana, proboszcza i księży z naszego dekanatu. Uroczystość uświetnił graniem im śpiewem zespół „Młodzi Łopuśniani”. Przez całą noc i następny dzień trwały modlitewne czuwania w kościele, odprawiane były Msze Święte i spotkania modlitewne. We czwartek 31.05.2012r po mszy świętej ok godz: 16:30 pożegnaliśmy obraz i relikwie, które przyjmowała nasza sąsiednia parafia Ostrowsko.

Nawiedzenie obrazu było świętem dla całej naszej społeczności parafialnej a poprzedził je czas przygotowań do godnego przeżycia tych niezwykłych dni, pełnych modlitwy i przemyśleń nad sensem życia i tym co w życiu jest najważniejsze. Ten czas nawiedzenia był głęboko przeżywany przez naszą religijną społeczność, a dzięki odpowiednim przygotowaniom i oprawie miał dostojny i głęboko duchowy wymiar.

Przy tej okazji należy wspomnieć o naszych wspaniałych Druhach Strażakach, Góralach i Drogiej Młodzieży dzięki którym każde ważne wydarzenie we wsi nabiera odpowiedniej oprawy, a my mieszkańcy możemy być dumni, że Łopuszna to nasze mała ukochana Ojczyzna.

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY