II Gminne Zawody Jeździeckie im. ks. Józefa Tischnera

opublikowano: wtorek, 21 października 2008

I to dożynki wiejskie rozpoczęły niedzielne wydarzenia w Rogoźniku. Przed południem, w kościele parafialnym, odbyła się msza dożynkowa. Podczas nabożeństwa mieszkańcy wsi złożyli na ołtarzu wieniec dożynkowy w podziękowaniu Bogu za plony. Wieniec przygotowali mieszkańcy domów od numerów 1 do 60.

Po nabożeństwie mieszkańcy przeszli do stadniny koni „Dworna”, w której odbywały się II Gminne Zawody Jeździeckie im. ks. prof. Józefa Tischnera. Wystartowało w nich 38 zawodników z Podhala, powiatu myślenickiego, suskiego oraz ze Słowacji. Rywalizacja była zacięta, a mokry plac z przeszkodami, na którym startowali zawodnicy, bezlitośnie weryfikował ich umiejętności. Jeźdźcy startowali w trzech konkursach różniących się między sobą skalą trudności. Początkujący pokonywali tor z parkanami ustawionymi na wysokości 50 cm, kolejne na 70 i 100. Puchary w poszczególnych konkursach fundowali: Wójt Gminy Nowy Targ, Burmistrz Nowego Targu i Starosta Nowotarski. Zawodom towarzyszył festyn na terenie stadniny. Przed publicznością wystąpił zespół góralski dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rogoźniku, grupa muzyków ze Słowacji, „Śwarni” z Nowego Targu i zespół góralski ze Starego Bystrego. Nie lada atrakcją była loteria fantowa, w której główną nagrodą był koń. Wylosował go pan Michał Dziurdzik z Klikuszowej. Po zakończeniu zawodów odbył się pokaz grupy kaskaderskiej „Przedświt”- pokaz jazdy , m.in. skoki przez stół, przez płonące koło czy jazda konna w ogniu.

A oto wyniki zawodów:

Konkurs mini LL-50: 1. Monika Garalowska koń Jarwis (Bukowina Tatrzańska) 2. Przemysław Olearczyk koń Kata (Rogoźnik) 3. Katarzyna Siennicka koń Galux (Wróblówka)

Konkurs LL-70: 1. Barbara Zięba koń Łania (Pcim) 2. Aleksandra Buksa koń Shiva (Toporzysko) 3. Agnieszka Bobak koń Rambo (Poronin)

Konkurs LL-100: 1. Martyna Gajdek koń Lanero (niezrzeszona) 2. Barbara Zięba koń Łania (Pcim) 3. Katarzyna Miętus koń Galux (Wróblówka)

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY