Wspomnienie z ferii w GOK-u 2012

opublikowano: poniedziałek, 27 lutego 2012

Atrakcji było mnóstwo i można było wybierać w propozycjach oferowanych przez organizatorów. Wszystkie zajęcia były prowadzone pod opieką pracowników GOK-u i pani z Biblioteki.

Pierwszym sposobem na walkę z nudą był bal walentynkowy , na którym nie zabrakło wróżb związanych z dniem zakochanych. Po balu miało miejsce spotkanie z prawdziwymi artystami, którzy zadziwili zgromadzoną na sali publiczność pokazami magii i iluzji, wciągając przy okazji do zabawy chętnych uczestników pokazu. Artyści z Krakowa zaprezentowali wysoki poziom swojego magicznego spektaklu ku radości i uciesze publiczności za co zresztą zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami.

W środę nuda nie miała żadnych szans ze swoim przeciwnikiem , czyli dziećmi przybyłymi do GOK-u, ponieważ zmagały się one między sobą w różnych konkurencjach sportowych i o nudzie nawet nie miały czasu pomyśleć. Z grona uczestników wyłoniono zwycięzców i wręczono im nagrody.

Nadszedł dzień następny i kolejny sposób na nudę został wprowadzony w życie. Tym razem ze względu na szczególny dzień, czyli „ tłusty czwartek „ zgromadzeni w domu kultury z zapałem i chęcią pracowali przy wypieku ciasteczek, które na koniec zasiadając przy wspólnym stole z apetytem spałaszowali. Zaprosili też wszystkie Panie, które bardzo im przy tym pomagały i instruowały przy ich wypieku.

Aby monotonia nie zagościła podczas tegorocznych ferii, każdego dnia wykorzystywano inne środki i sposoby do odpędzenia nudy.

Dzisiaj, tj. 17.02.2012r , czyli w piątek można było skorzystać z propozycji plastycznych. Dzieci zaznajamiały się z podstawami techniki decoupage , ozdabiając małe przedmioty metodą serwetkową. Ukończone prace wyglądały kolorowo i bardzo ciekawie , każdy zabrał swoje dzieło do domu na pamiątkę.

Ostatnia sobota karnawału to przede wszystkim czas na zabawę , czyli dyskoteka dla młodzieży. Z tej oferty wspólnego spędzenia czasu skorzystała młodzież z naszej szkoły.

Weekend i krótka przerwa w zabawach ale już we wtorek rozpoczął się kolejny tydzień zmagań z nudą, która próbowała wedrzeć się i wygrać ten zacięty pojedynek. I tak podobnie jak pierwszego tygodnia były konkursy z nagrodami, zajęcia plastyczne, gry planszowe, wspólne oglądanie filmu , zajęcia kulinarne no i oczywiście zabawy i konkursy na śniegu.

Wszystkie te spotkania w GOK-u w ramach „ Pojedynku z nudą „ wzbudzały duże zainteresowanie i wyzwalały ogromne emocje wśród ich uczestników.

Na zakończenie wspólnie spędzanego czasu podczas tegorocznych ferii wręczone zostały dyplomy dla tych, którzy uczestniczyli we wszystkich lub prawie wszystkich zajęciach. Pragnę wspomnieć przy okazji, że odbywały się one przy dużym zaangażowaniu wszystkich pań z Gminnego Ośrodka Kultury - Maria Chowaniec, Władysława Chowaniec, Irena Pasoń - i Pani z biblioteki - Alina Nenko. Paniom Dyrektorkom z GOK-u i GBP dziękujemy za ufundowanie drobnych upominków.

Mamy nadzieję jako organizatorzy, że dzięki tym spotkaniom przynajmniej część naszych dzieci uniknęła monotonii i nudnego spędzenia zimowego wypoczynku. Do zobaczenia za rok.

Tekst i fotografie: Maria Chowaniec

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY