XV Gminny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych w Rogoźniku

opublikowano: wtorek, 27 grudnia 2011

W tym roku nadesłano 80 prac nadesłanych z 15 szkół podstawowych i 3 gimnazjów z terenu Gminy Nowy Targ. Oceniała je komisja w składzie : Maria Bogdał - mgr sztuki , Anna Dziubas - mgr sztuki i Józefa Kuchta - dyrektor GOK w Łopusznej.

W środę tj. 21 grudnia w szkole w Rogoźniku odbyło się podsumowanie konkursu, ogłoszenie wyników i rozdanie nagród.

Uroczystości zgromadziły liczne grono gości – byli : sekretarz Gminy Nowy Targ P. Maria Ligęza , wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie Delegatura w Nowym Targu P. Aniela Kasiniak , dyrektor Zespołu Administracyjnego Obsługi Szkół P. Beata Szewczyk, a także księgowa zespołu P. Jadwiga Batkiewicz , radny gminy Nowy Targ P. Adam Hajnos , sołtys wsi Rogoźnik P. Kazimierz Zubek , sołtys wsi Długopole P. Andrzej Bobek, oraz dyrektorzy szkół, które brały udział w konkursie, nauczyciele, opiekunowie oraz uczniowie, twórcy bożonarodzeniowych dzieł.

Zebranych gości przywitała dyrektor szkoły w Rogoźniku P. Grażyna Hlawacz -Lisiecka która dziękowała wszystkim , którzy sfinansowali i zorganizowali konkurs, w tym wójtowi gminy Nowy Targ P. Janowi Smarduchowi , sołtysowi Rogoźnika P. Kazimierzowi Zubkowi , Radzie Rodziców, rodzicom , nauczycielom i P. Bronisławowi Bukowskiemu za przygotowanie kapeli góralskiej.

Konkurs rozpoczął występ dziecięcego zespołu regionalnego "Skałka" prowadzonego przy szkole w Rogoźniku przez P. Pawła Gała i P. Annę Dąbek. Po części artystycznej miała miejsce sympatyczna i serdeczna uroczystość łamania się wigilijnym opłatkiem i składania sobie świątecznych życzeń. Po występach artystycznych P. Anna Dziubas ogłosiła wyniki konkursu a Pani Maria Ligęza –sekretarz Gminy Nowy wraz P .Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rogoźniku wręczyli pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez gminę Nowy Targ.

Prace na jubileuszowy XV już Gminny Konkurs Szopek zachwyciły Jurorów oryginalnymi pomysłami, zastosowaniem naturalnych materiałów oraz elementów wykonanych własnoręcznie.

Wędrując pośród kolorowych, pachnących chlebem, piernikiem i jodłą szopek - od wielu już lat napotykamy nowe pomysły z wykorzystaniem różnych materiałów takich jak: dynia, czosnek, oscypek, sznurek, woda, plastelina, makaron, fasola, piernik oraz materiały ekologiczne jak; mech, siano, słoma, drewno, trawa, gałązka jodły itp.
W tym roku były to: mozaika szklana łączona ciastem solnym i szopki z cukru.

Gratulujemy uczestnikom konkursu wyobraźni, twórczego i radosnego spędzania czasu w gronie rodzinnym w oczekiwaniu na narodziny Bożego Dzieciątka.

Słowa uznania i podziękowania należą się nauczycielom i rodzicom za to, że motywują dzieci do działania.
Dopełnieniem rogoźnickiego spotkania z Bożym Narodzeniem była tradycyjnie, organizowana tu co roku, wigilia dla zaproszonych na konkurs gości. Wigilia prawdziwa, z barszczem, pierogami z kapustą, kluskami z makiem, kapustą z grochem i kompotem z suszonych owoców. Wszystko to pięknie podane i bardzo smaczne.

Sołtys Rogoźnika Kazimierz Zubek

PROTOKÓŁ sporządzony dn. 13 grudnia 2011 r. po dokonaniu oceny prac zgłoszonych na XV Gminny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych, Rogoźnik XII 2011r.

Komisja w składzie:
1. Maria Bogdał – mgr sztuki
2. Anna Dziubas – mgr sztuki
3. Józefa Kuchta – dyrektor GOK w Łopusznej

Po ocenie 80 prac nadesłanych z 15 szkół podstawowych i 3 gimnazjów
z terenu Gminy Nowy Targ postanowiła przyznać następujące miejsca:

W kategorii kl. 0 – III – szopki indywidualne – 9 szopek
I miejsce (nr 4) – Zofia Białoń – Szkoła Podstawowa w Pyzówce
II miejsce (nr 9) – Monika Gil – Szkoła Podstawowa w Knurowie
III miejsce (nr 5) – Aleksandra Majerczak – Szkoła Podstawowa w Ostrowsku

Wyróżnienie: (nr 7) – Aleksandra Gorączko – Szkoła Podstawowa w Szlembarku
Wyróżnienie: (nr 8) – Agnieszka Strzęp –Szkoła Podstawowa w Morawczynie

W kategorii kl. 0 – III – szopki zbiorowe – 11 szopek
I miejsce (nr 8) – Klaudia Maniowczak, Ilona Łojas – Szkoła Podstawowa w Szlembarku
II miejsce (nr 9) – Magdalena Skalana, Kinga Bryniarska – Szkoła Podstawowa w Szlembarku
II miejsce (nr 2) – Martyna Goleniowski, Marzena Goleniowski – Szkoła Podstawowa w Harklowej
III miejsce (nr 5) – Natalia Szlembarska, Andżelika Skawska – Szkoła Podstawowa
w Knurowie
III miejsce (nr 1) – Milena Karkula, Weronika Karkula – Szkoła Podstawowa w Harklowej
Wyróżnienie: (nr 4) – Beata Pudzisz, - Szkoła Podstawowa w Klikuszowej

W kategorii malarstwo na szkle kl. 0 – III – 4 prace
I miejsce: (nr 3) – Joanna Balicka – Szkoła Podstawowa w Ludźmierzu
II miejsce: (nr 2) – Marcin Tylka –Szkoła Podstawowa w Rogoźniku
Wyróżnienie: (nr 1) – Milena Świerczewska - Szkoła Podstawowa w Morawczynie
Wyróżnienie: (nr 4) – Martyna Chmielak - Szkoła Podstawowa w Szlembarku


W kategorii kl. IV – VI – szopki indywidualne – 17 szopek
I miejsce (nr 7) – Mateusz Plewa – Szkoła Podstawowa w Lasku
II miejsce (nr 9) – Wojciech Zeliaś – Szkoła Podstawowa w Klikuszowej
II miejsce (nr 6) – Michał Plewa – Szkoła Podstawowa w Lasku
III miejsce (nr 10) – Marcin Waksmundzki – Szkoła Podstawowa w Ostrowsku
Wyróżnienie: (nr 5) – Krystian Bratkowski – Szkoła Podstawowa w Krempachach
(nr 12) – Magdalena Czubernat – Szkoła Podstawowa w Knurowie
(nr 14) – Kinga Szerszeń - Szkoła Podstawowa w Ludźmierzu
` (nr 17) – Hajnos Maciej - Szkoła Podstawowa w Rogoźniku

W kategorii kl. IV – VI – szopki zbiorowe – 12 szopek
I miejsce (nr 1) – Natalia Pęksa, Joanna Pęksa– Szkoła Podstawowa w Waksmundzie
II miejsce (nr 6) – Martyna Cisoń, Sabina Cisoń – Szkoła Podstawowa w Krauszowie
II miejsce (nr 9) – Katarzyna Wrzaszczak, Roksana Lichosyt - Szkoła Podstawowa w Ludźmierzu
II miejsce (nr12) – Paulina Waksmundzka, Weronika Makowska - Szkoła Podstawowa w Łopusznej
III miejsce (nr 7) – Paulina Florek, Joanna Hagowska - Szkoła Podstawowa w Knurowie

Wyróżnienie: (nr 2) – Maria Ignacok, Aleksandra Łukasz– Szkoła Podstawowa w Krempachach
(nr 3) – Julia Kwak, Katarzyna Obrochta - Szkoła Podstawowa w Lasku
(nr 4) - Katarzyna Włodarczyk, Adam Włodarczyk - Szkoła Podstawowa w Lasku
(nr 5) – Natalia Obrzut, Katarzyna Pietras - Szkoła Podstawowa w Klikuszowej


W kategorii malarstwo na szkle kl. IV-VI – 6 prac
I miejsce: (nr 3) – Dziadkowiec Oliwia – Szkoła Podstawowa w Gronkowie
II miejsce: (nr 2) – Grzegorz Plewa – Szkoła Podstawowa w Lasku
III miejsce: (nr 6) – Łukasz Pędzimąż - Szkoła Podstawowa w Ludźmierzu
Wyróżnienie: (nr 1) - Katarzyna Słowik, Barbara Krzysztofek - Szkoła Podstawowa w Krempachach
(nr 4) – Wiktoria Zarębczan – Szkoła Podstawowa w Gronkowie

W kategorii gimnazjum – szopki indywidualne – 2 szopki
I miejsce (nr 1) – Anna Knap – Gimnazjum w Klikuszowej
Wyróżnienie: (nr 2) – Ewelina Łabuda – Gimnazjum w Klikuszowej

W kategorii gimnazjum – szopki zbiorowe – 1 szopka
Wyróżnienie: (nr 1) Marszałek Sylwia, Murzydło Beata – Gimnazjum w Waksmundzie

W kategorii malarstwo na szkle gimnazjum – 3 prace
I miejsce (nr 1) – Lucyna Baran – Gimnazjum w Gronkowie
II miejsce (nr 3) – Ewelina Głodasik – Gimnazjum w Gronkowie
III miejsce (nr 2) – Maria Nowak – Gimnazjum w Gronkowie

W kategorii szopki rodzinne – 15 szopek
I miejsce (nr 3) – Piotr Skowroński – Szkoła Podstawowa w Waksmundzie
I miejsce (nr 15) – Jakub i Patrycja Siuta – Szkoła Podstawowa w Ludźmierzu
II miejsce (nr 9) – Patrycja, Andżelika, Klaudia Stefaniak – Szkoła Podstawowa w Lasku
II miejsce (nr 13) – Kamil Kucharski – Szkoła Podstawowa w Krauszowie
III miejsce (nr 1) – Karol Kwak – Szkoła Podstawowa w Rogoźniku
III miejsce (nr 10) – Magdalena, Aleksandra, Arkadiusz Ostwald – Szkoła Podstawowa w Ostrowsku
III miejsce (nr 12) – Paweł Bobek – Szkoła Podstawowa w Krauszowie
Wyróżnienia: (nr 2) – Eryk Guzik – Szkoła Podstawowa w Rogoźniku
(nr 5) – Marcin Tylka - Szkoła Podstawowa w Rogoźniku
(nr 7) –Andrzej Fudala - Szkoła Podstawowa w Rogoźniku
(nr 8) – Kinga, Karol, Beata Szewczyk - Szkoła Podstawowa w Lasku
(nr 11) – Joanna, Julia, Paulina, Magdalena Kołat - Szkoła Podstawowa w Ostrowsku
(nr 6) – Ania, Jola, Andrzej Ligas - Szkoła Podstawowa w Rogoźniku
(nr 14) – Kacper Kowalczyk, Klaudia Kowalczyk - Szkoła Podstawowa w Knurowie
(nr 16) - Karolina, Kacper, Dawid Tokarczyk - Szkoła Podstawowa w Szlembarku

Uwagi:

Prace na jubileuszowy XV już Gminny Konkurs Szopek zachwyciły Jurorów oryginalnymi pomysłami, zastosowaniem naturalnych materiałów oraz elementów wykonanych własnoręcznie.
Wędrując pośród kolorowych, pachnących chlebem, piernikiem i jodłą szopek - od wielu już lat napotykamy nowe pomysły i techniki. W tym roku są to: mozaika szklana łączona ciastem solnym i szopki z cukru.
Gratulujemy uczestnikom konkursu wyobraźni, twórczego i radosnego spędzania czasu w gronie rodzinnym w oczekiwaniu na narodziny Bożego Dzieciątka.
Słowa uznania i podziękowania składamy nauczycielom i rodzicom za to, że motywują dzieci do działania.


Jurorzy:

Anna Dziubas
Maria Bogdał
Józefa Kuchta

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY