XXII Święto Gwary w Łopusznej

opublikowano: sobotę, 26 listopada 2011

Przegląd jest cykliczną imprezą, której najważniejszym zadaniem jest troska o to, aby spuścizna i dorobek kulturowy naszego regionu były ciągle żywe, aby młodzi ludzie, którzy na tej ziemi dorastają pamiętali o tym kim są. A gwara świadczy przecież o przynależności do wspólnoty, którą połączona jest góralską tradycją. Recytatorzy i gawędziarze prezentowali się w strojach regionalnych dzięki temu było to prawdziwe święto gwary i tradycji góralskich.

Protokół komisji oceniającej uczestników XXII Święta Gwary Góralskiej


W konkursie gawędziarzy i recytatorów pracowały 2 komisje, z których 1 oceniała gawędziarzy a 2 recytatorów.

Komisja w składzie:
1. Ewa Pietrzak
2. Lidia Kamoń
3. Maria Bednarczyk

wysłuchała i oceniła 38 uczestników – recytatorów wierszy oraz przyznała następujące
miejsca:

kat. klasy od O - III
I miejsce - Bartosz Pacyga – WDK Krempachy
Agnieszka Strzęp – Morawczyna
II miejsce - Dominika Kołodziej - Gronków
Krystian Guroś – Szlembark
III miejsce – Edyta Mrożek – Pyzówka
Kacper Kobylarczyk – Gronków

kat. klasy od IV - VI
I miejsce – Anna Mogilska – Nowa Biała
II miejsce – Paulina Filipiec – Klikuszowa
Aniela Szczęch - Krauszów
III miejsce - Weronika Maciasz - Łopuszna

kat. gimnazja
I miejsce - Marcelina Wnęk – Krempachy
Klaudia Hanzel - Ludźmierz
II miejsce – Dominika Drożdż - Łopuszna
III miejsce – Izabela Zając Łopuszna
Karolina Kubinek - Klikuszowa

Komisja w składzie:
1. Lucyna Klukoszowska
2. Ewa Iwulska
3. Józefa Kuchta

wysłuchała i oceniła 22 gawędziarzy oraz przyznała następujące miejsca:

kat. klasy od O – III
I miejsce – Zofia Pitoń – Morawczyna
wyróżnienie – Tokarczyk – Szlembark

kat. klasy od IV – VI
I miejsce – Sabina Cisoń – Krauszów
Marek Ciężobka – Ostrowsko
II miejsce – Norbert Myrda - Morawczyna
III miejsce - Katarzyna Kaczmarczyk - Krempachy
wyróżnienie - Marcin Waksmundzki – Ostrowsko
Michał Pyclik - Harklowa

Kat. gimnazja
I miejsce - Paweł Waras – Łopuszna
II miejsce - Mateusz Mroszczak – Gronków
III miejsce – Michał Furca - Krempachy
Małgorzata Łęczycka - Łopuszna
wyróżnienie – Paweł Szymsaj - Krempachy



Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY