VIII Przegląd Zespołów Regionalnych w Łopusznej

opublikowano: wtorek, 25 października 2011

Występy uczestników oceniała komisja w składzie: Aleksandra Bogucka – etnomuzykolog, Dorota Majerczyk – etnolog i Benedykt Kafel – etnograf. Komisja wysłuchała i oceniła 54 punkty programu przedstawione przez zespoły regionalne z terenu gminy Nowy Targ.

Komisja stwierdziła, że coroczny Przegląd Zespołów Regionalnych w GOK Łopuszna jest cenną imprezą, która stanowi konfrontację ruchu regionalnego na terenie gminy Nowy Targ. Szczególnie cieszy wzrastający z roku na rok poziom merytoryczny i artystyczny prezentowanych pokazów. - Chcemy zwrócić uwagę, że na terenie tzw. Niżnego Podhala funkcjonują jeszcze wszelkie formy dawnej tradycji regionalnej – podkreślają jurorzy.

A oto wyniki:

TANIEC SOLOWY

kat. dziecięca:

I miejsce - Aleksandra Bigos i Artur Bratkowski – Dursztyn
Wiktoria Zarębczan i Kamil Kowalczyk – Gronków
II miejsce – Karolina Szczęch i Jacek Jachymiak – Ludźmierz
Dorota Parzygnat i Grzegorz Plewa - Lasek
III miejsce – Natalia Waksmundzka i Jakub Szlembarski –Waksmund
Klaudia Masny i Bartłomiej Kwak - Rogoźnik
Katarzyna Kaczmarczyk i Damian Mrawczak - Krempachy

kat. młodzieżowa:

I miejsce - nie przyznano
II miejsce - Sabina Drożdż i Szymon Florczyk - Łopuszna
Anna Sral i Wojciech Waksmundzki - Ostrowsko


ŚPIEW SOLOWY

kat. dziecięca:

I miejsce - nie przyznano
II miejsce - Aniela Szczęch Ludźmierz
Natalia Masny - Rogoźnik
Dominika Stanek - Krempachy
III miejsce - Michał Gryguś – Dursztyn

kat. młodzieżowa

I miejsce – Aneta Tomaśko - Dębno
II miejsce – Aneta Broźna – Lasek
Anastazja Suska - Ostrowsko
Michalina Szlembarska - Waksmund

III miejsce - Dominika Florczyk - Łopuszna

ŚPIEW GRUPOWY

kat. dziecięca:

I miejsce - nie przyznano
II miejsce – grupa śpiewacza z Krempach
grupa śpiewacza z Rogoźnika
grupa śpiewacza z Dębna
III miejsce - nie przyznano


kat. młodzieżowa

I miejsce - grupa śpiewacza z Lasku
grupa śpiewacza z Krempach
II miejsce - grupa śpiewacza z Gronkowa
grupa śpiewacza z Dursztyna
III miejsce – grupa śpiewacza z Łopusznej
grupa śpiewacza z Waksmunda
grupa śpiewacza zOstrowska


INSTRUMENTALIŚCI

kat. dziecięca:

I miejsce - Wiktoria Krawczyk - Łopuszna
II miejsce - Aleksandra Ostwald - Ostrowsko
Natalia Waniczek - Dursztyn
Edyta Długopolska - Krauszów
III miejsce - Justyna Kamoń - Łopuszna
Bożena Goleniowski - Harklowa
wyróżnienie - Wioletta Guńka - Krauszów
Marek Długopolski - Krauszów

kat. młodzieżowa

I miejsce - Przemysław Wach - Ostrowsko
Wojciech Waksmundzki - Ostrowsko
Sabina Drożdż - Łopuszna
II miejsce – nie przyznano
III miejsce - Katarzyna Kuraś - Waksmund
Kamil Bratkowski - Dursztyn
wyróżnienie - Piotr Guńka - Krauszów


MUZYKA

kat. dziecięca:

I miejsce - nie przynano
II miejsce - muzyka z Łopusznej
III miejsce - muzyka z Krauszowa

kat. młodzieżowa

I miejsce – muzyka z Ostrowska
II miejsce - muzyka nr 1 z Łopusznej
muzyka z Dursztyna
III miejsce – muzyka z Lasku
muzyka nr 2 z Łopusznej
wyróżnienie - muzyka z Harklowej


TANIEC ZBÓJNICKI

kat. dziecięca

I miejsce - zbójnicy z Ostrowska
wyróżnienie – zbójnicy z Rogoźnika

kat. młodzieżowa

I miejsce - zbójnicy z Łopusznej
Zbójnicy z Gronkowa

Członkowie jury złożyli też serdeczne podziękowania uczestnikom VIII przeglądu , kierownikom i instruktorom grup za przygotowanie zespołów oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Łopusznej z Panią Dyrektor Józefą Kuchtą za przeprowadzenie imprezy w miłej atmosferze.

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY