II Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

opublikowano: poniedziałek, 24 stycznia 2011

Na konkurs do Krempach przyjechały reprezentacje szkół podstawowych z Dębna, Krauszowa, Ludźmierza, Gronkowa, Morawczyny, Nowej Białej, Lasku, Łopusznej, Szlembarku, Knurowa, Ostrowska, Waksmunda, Pyzówki i Krempach, a z gimnazjów obecni byli: Klikuszowa, Ludźmierz, Gronków, Łopuszna, Waksmund i Krempachy. Szkoły wystawiły do konkursu ponad 30 solistów i prawie tyle samo duetów. Rywalizacja toczyła się w kategoriach klasy I-III i IV-VI w szkołach podstawowych i I-III w gimnazjach.

Uczniowie i przygotowujący ich na konkurs nauczyciele mieli pełną dowolność w doborze repertuaru z czego chętnie skorzystali, śpiewając w Krempachach 56 kolęd i pastorałek. W większości były to utwory powszechnie znane i popularne, tradycyjne kolędy jak "Gdy śliczna panna", "Cicha noc", ale były też kolędy i pastorałki, które nieczęsto można usłyszeć jak "Osiołek", "Kie owiecek pilnowali" lub "Kolęda krakowska". Pojawiały się także piosenki związane z okresem Bożego Narodzenia jak "Kolęda dla nieobecnych". Pojawiały się też ciekawe aranżacje np. pastorałki i kolędy w wersji rockowej.

Obecni na konkursie podkreślali zgodnie, że konkurs jest bardzo wartościowy, bowiem mobilizuje uczniów do przypominania sobie, poznawania i utrwalania kolęd i pastorałek, których wybór mamy przecież na Podhalu bardzo duży.

W dziale Galeria można obejrzeć zdjęcia z konkursu autorstwa pana Franciszka Pacygi.

II GMINNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK - wyniki

Jury w składzie:

- Józefa Kuchta

- Beata Szewczyk

- s. Małgorzata Śląska

przyznało następujące miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych.

KLASY 0 - III (SZKOŁA PODSTAWOWA)

SOLIŚCI

I MIEJSCE

Samanta Kwak KRAUSZÓW

II MIEJSCE

Kacper Bryniarski DĘBNO

III MIEJSCE

Beata Szewczyk LASEK

WRÓŻNIENIA

Piotr Łaś GRONKÓW

Urszula Szwab PYZÓWKA

DUETY

I MIEJSCE

Aleksandra Moś KREMPACHY

Magdalena Brzyzek

I MIEJSCE

Magdalena Kasprzak ŁOPUSZNA

Celina Żegleń

II MIEJSCE

Izabela Gacek GRONKÓW

Sylwia Gacek

II MIEJSCE

Patrycja Zygmund WDK KREMPACHY

Izabela Bednarczyk

III MIEJSCE

Łukasz Pędzimąż LUDŹMIERZ

Mateusz Truty

III MIEJSCE

Kamila Ślimak MORAWCZYNA

Hubert Ślimak

Klaudia Bryja



KLASY IV - VI (SZKOŁA PODSTAWOWA)

SOLIŚCI

I MIEJSCE

Emilia Waksmundzka WAKSMUND

I MIEJSCE

Damian Florczyk ŁOPUSZNA

II MIEJSCE

Paulina Wojtasiak PYZÓWKA

II MIEJSCE

Kinga Szewczyk LASEK

III MIEJSCE

Weronika Półtorak NOWA BIAŁA

WRÓŻNIENIA

Sabina Cisoń KRAUSZÓW

DUETY

I MIEJSCE

Natalia Sobolak KREMPACHY

Lidia Kowalczyk

I MIEJSCE

Klaudia Lipkowska KRAUSZÓW

Aniela Szczęch

II MIEJSCE

Wojciech Komperda MORAWCZYNA

Damian Kuros

III MIEJSCE

Piotr Chmielak KNURÓW

Klaudia Kowalczyk

III MIEJSCE

Paulina Szumal OSTROWSKO

Aleksandra Oswald

WRÓŻNIENIA

Sabina Kalata WDK KREMPACHY

Aleksandra Łukasz



KLASY I - III (GIMNAZJUM)

SOLIŚCI

I MIEJSCE

Natalia Dziedzic WAKSMUND

I MIEJSCE

Katarzyna Długa KREMPACHY

II MIEJSCE

Ewelina Siuta LUDŹMIERZ

III MIEJSCE

Marcelina Wnęk KREMPACHY

WRÓŻNIENIA

Szymon Batkiewicz KLIKUSZOWA

DUETY

I MIEJSCE

Karolina Pyclik KREMPACHY

Gabriela Głowacz

I MIEJSCE

Sabina Drożdż ŁOPUSZNA

Agnieszka Jarząbek

I MIEJSCE

Aleksandra Brzyzek SCHOLA KREMPACHY

Edyta Pietraszek

II MIEJSCE

Agnieszka Paluch SCHOLA KREMPACHY

Marta Zygmond

II MIEJSCE

Marta Waksmundzka WAKSMUND

Kinga Kruczek

II MIEJSCE

Joanna Cetera LUDŹMIERZ

Joanna Ciszek

Justyna Dąbek

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY