Polsko-słowackie smaki

opublikowano: piątek, 19 listopada 2010

Książka zawiera kilkadziesiąt przepisów na zupy, potrawy z kaszy, kapusty, ziemniaków, mączne i mięsne z Podhala i okolic Kieżmarku. Części tych potraw można było spróbować podczas promocji, resztę można sobie przyrządzić według zawartych w publikacji przepisów.

Przy okazji prezentowania przepisów z książki Burmistrz Marek Fryźlewicz opowiedział anegdotkę z jednego ze swoich pobytów w innym zaprzyjaźnionym z Nowym Targiem mieście – niemieckim Radevormwald. Otóż okazało się, że istnieje tam również coś na kształt naszych kół gospodyń wiejskich. Jego członkowie spotykają się co określony czas i wspólnie gotują. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie fakt że jest to stowarzyszenie do którego należeć mogą wyłącznie mężczyźni, a do kuchni w trakcie gotowania nie ma prawa wejść żadna kobieta. Dopiero na degustację zapraszane są osoby z zewnątrz i to już bez względu na płeć. – Może by coś takiego urządzić u nas? – zapytał Burmistrz uczestników promocji wywołując aplauz żeńskiej części publiczności.

Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Opracowano na podstawie informacji Urzędu Miasta w Nowym Targu, fot. Piotr Rayski-Pawlik

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY