VII Gminny Przegląd Zespołów Regionalnych w Łopusznej

opublikowano: czwartek, 11 listopada 2010

Protokół z posiedzenia Komisji Oceniającej VII Przegląd Zespołów Regionalnych , który odbył się 30 października 2010r w Gminnym Ośrodku Kultury w Łopusznej.

Komisja w składzie:
- Pani Aleksandra Bogucka –etnomuzykolog
- Pani Dorota Majerczyk – etnolog
- Pan Benedykt Kafel – etnograf
wysłuchała i oceniła 59 punktów programu przedstawionych przez zespoły regionalne z terenu gminy Nowy Targ:

TANIEC SOLOWY
kat. dziecięca:
II miejsce - Kinga Ludzia i Przemysław Wach - Ostrowsko
Dorota i Kamil Kowalczyk - Gronków
Agnieszka Plewa i Marek Długopolski - Ludźmierz
III miejsce – Joanna Pęksa i Jakub Szlembarski - Waksmund

kat. młodzieżowa:
I miejsce - Paulina Bizub i Bartłomiej Pukański - Dursztyn
II miejsce - Sabina Drożdż i Szymon Florczyk - Łopuszna
wyróżnienie - Marcelina Kowal i Mateusz Żółtek - Pyzówka

ŚPIEW SOLOWY
kat. dziecięca:
I miejsce - Marcelina Zygmunt - Dursztyn
Jakub Byrdak - Waksmund
II miejsce - Anna Sral - Ostrowsko
Katarzyna Kopeć - Gronków
Anielka Szczęch - Ludźmierz
III miejsce - Magdalena Benedyk - Pyzówka

kat. młodzieżowa
III miejsce - Agnieszka Jarząbek - Łopuszna

ŚPIEW GRUPOWY
kat. dziecięca:
I miejsce - grupa śpiewacza - Gronków
grupa śpiewacza - Krempachy
wyróżnienie - grupa śpiewacza - Lasek

kat. młodzieżowa
I miejsce - grupa śpiewacza - Dursztyn
grupa śpiewacza - Ludźmierz
II miejsce - grupa śpiewacza - Pyzówka
wyróżnienie - grupa śpiewacza - Szlembark


INSTRUMENTALIŚCI
kat. dziecięca:
II miejsce - Wiktoria Krawczyk - Łopuszna
Justyna Kamoń - Łopuszna
Jakub Byrdak - Waksmund
III miejsce - Paulina Olendzka - Ostrowsko
Aleksandra Ostwald - Ostrowsko
Katarzyna Kuraś - Waksmund
wyróżnienie - Renata Nykaza - Lasek
- Bożena Goleniowski - Harklowa

kat. młodzieżowa
I miejsce - Tomasz Stopka - Gronków
Łukasz Cetera - Ludźmierz
II miejsce - Wojciech Waksmundzki - Ostrowsko
III miejsce - Ilona Sołtys - Dursztyn
wyróżnienie - Sabina Drożdż - Łopuszna


MUZYKA
kat. dziecięca:
I miejsce - muzyka z Pyzówki
II miejsce - muzyka z Gronkowa
III miejsce - muzyka z Ludźmierza
muzyka ze Szlembarku
wyróżnienie – muzyka z Waksmunda

TANIEC ZBÓJNICKI

I miejsce - zbójnicy z Ostrowska
zbójnicy z Pyzówki
II miejsce - zbójnicy z Łopusznej

Zespół z Dębna ze względu na założenia regulaminowe przeglądu (ocena młodzieży w wieku do lat 16 –tu ) został oceniony poza regulaminem i otrzymał nagrodę za udział w konkursie.

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY