X Zawody w Skokach Przez Przeszkody w Łopusznej

opublikowano: wtorek, 21 października 2008

Jubileuszowe, dziesiąte zawody konne w Łopusznej, ku zadowoleniu organizatorów, przyciągnęły setki widzów i dziesiątki zawodników. Do ośrodka jeździeckiego Stanisława Buły przyjechali zawodnicy z całego Podhala, sama czołówka - reprezentanci ośrodków jeździeckich z Dębna, Ludźmierza, Rogoźnika, Poronina, Bukowiny Tatrzańskiej, Wróblówki, Rabki, Pcimia i Toporzyska. Co ważne, po raz pierwszy, do Łopusznej przyjechali goście z zagranicy - wystartowało tu dwóch Słowaków i zawody śmiało można nazwać już międzynarodowymi.

Rozegrano trzy konkursy: dla początkujących LL, klasyczny LL 80 o Puchar Wójta Gminy Nowy Targ i prestiżowy konkurs z jokerem (trudną przeszkodą wysoko punktowaną). Łącznie odbyło się prawie 70 przejazdów - to kolejny rekord łopuśniańskich zawodów.

W konkursie LL 80, konkursie o Puchar Wójta, pierwsze miejsce wywalczył Martin Klimko na koniu Kalypso, zawodnik ze Słowacji. Druga była Justyna Domagała na Dudku, trzecia Barbara Zięba na Łani. W konkursie z jokerem wygrał Bartłomiej Przybyś na koniu Łotysz. Druga była Urszula Buła na koniu Mera, Justyna Domagała na Dudku. W rywalizacji początkujących zawodników, w których liczył się głównie udział i prezentacja, bezbłędny przejazd zaliczyło pięciu jeźdźców: Ilona Majewska na koniu Pongo, Patrycja Paluch na Atosie, Ewa Rytlewska na Alasce, Martyna Krauzowicz na Bałcie i Dominika Drożdż również na Bałcie.

Tor, na którym rywalizowali zawodnicy, by bardzo dobrze przygotowany. Zawodnicy chwalili organizację zawodów i miłą, koleżeńską atmosferę. Zadowolony z imprezy jest i Stanisław Buła. - Rekordowa ilość zawodników, duża liczba widzów, to znak, że zwiększa się popularność naszej imprezy - mówi. Jak dodaje, udało się zebrać bardzo dobre noty od sędziów za organizację zawodów, które powoli, co cieszy, przestają być impreza wyłącznie towarzyską, ale zbliżają się do zawodów rangi Polskiego Związku Jeździeckiego.

Imprezie towarzyszyła kwesta na operację dla góralskiego muzykanta Janusza Pilnego.

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY