10. rocznica śmierci ks. prof. Józefa Tischnera

opublikowano: środę, 24 marca 2010

Obchody organizuje Urząd Gminy, Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej, Parafia Świętej Trójcy i Stowarzyszenie "Drogami Tischnera", we współpracy m.in. ze Związkiem Podhalan i krakowskim środowiskiem związanym z "Tygodnikiem "Powszechnym" i wydawnictwem "Znak". W organizację mocno zaangażowali się Witold Bereś i Artur Baron Więcej, twórcy filmów "Historia filozofii po góralsku" i "Tischner. Życie w opowieściach" oraz autor wielu publikacji na temat księdza Tischnera - redaktor Wojciech Bonowicz ze "Znaku".

Dyrektor GOK-u w Łopusznej Józefa Kuchta informuje, że odbyło się już główne spotkanie wszystkich osób i instytucji zaangażowanych w organizację obchodów. - Gotowy jest już ramowy program - dodaje.

A w nim znajdujemy m.in. że wszystkie wydarzenia odbywać się będą w Łopusznej: w Kościele Trójcy Świętej, w Gminnym Ośrodku Kultury oraz w plenerze koło Dworku Tetmajera. W programie są: msze święte (m.in. w kaplicy papieskiej pod Turbaczem), spotkania wspomnieniowe, debaty, projekcje filmów o księdzu - filozofie, kazań, które wygłosił, spektakle teatralne oraz liczne koncerty - obok zespołów regionalnych, grup muzycznych czy miejscowych chórów, do Łopusznej przyjadą takie gwiazdy jak zespół "Raz, Dwa, Trzy", "Tercet Egzotyczny" czy "Kapela ze wsi Warszawa". Nie zabraknie kuchni regionalnej i rozgrywek sportowych.

Obchody rozpoczną się 26 czerwca, a zakończą 30.

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY