Węgrzy w gminie Nowy Targ

opublikowano: wtorek, 2 lutego 2010

Goście z Węgier w Krempachach występowali już przed dwunastu laty, w tym tygodniu ponownie goszczą gminie Nowy Targ, zaproszeni przez zespół "Mali Łopuśnianie". Zwiedzają Podhale a wieczorami dają koncerty.

We wspólnym programie najpierw wystąpiła grupa młodzieżowa Zielonego Jawora z programem tanecznym "Śnieżynka", a następnie grupa dziecięcia z Balatonlelle z programem "Koloko dance". W dalszej kolejności wystąpili tancerze grupy dorosłych Lelle, prezentując tańce i barwne stroje różnych regionów Węgier. W muzyce było słychać znajome dźwięki czardaszy i polek przypominające słowackie regiony. Kolorystyka strojów i odmienna technika tańców węgierskich stanowiły o atrakcyjności dzisiejszej imprezy.

W dalszej części spotkania wystąpił w całej swej okazałości nasz zespół Zielony Jawor, który wykonał tańce z regionu Spisza, oraz słowackich regionów Szarisza i Horehronia.

Kierownik zespołu Zielony Jawor Maria Wnęk wręczyła gościom okazyjny upominek, goście nie byli dłużni i odwdzięczyli się butelką węgierskiego wina.

Występy gromkimi brawami nagradzała licznie zebrana krempaska publiczność. Gospodarze przygotowali też poczęstunek dla gości i obecnych widzów, a folklorystyczną imprezę zakończono zabawą ludową.

Tekst i fot. Franciszek Pacyga

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY