Program świąteczny zespołu Mrówa z okazji X-lecia

opublikowano: poniedziałek, 28 grudnia 2009

W czasie 10 lat trwania teatrzyk wystawiał różne sztuki, przeważnie „Jasełka”, pastorałki i kolędy, scenki z bajek, scenki humorystyczne, brał udział w różnych imprezach na terenie gminy Nowy Targ i w każdej imprezie kulturalnej na terenie Krempach. Przez zespół przewinęło się już kilkadziesiąt utalentowanych kulturowo krempaskich dzieci, większość z nich przeszła później do młodzieżowych zespołów tanecznych Hertz oraz Zielony Jawor .

W jubileuszowym świątecznym koncercie teatrzyk Mrówa przedstawił program jasełka pod nazwą "Razem z Jezuskiem przyszła nadzieja i miłość", wykonane w gwarze spiskiej autorstwa Marii Krzysztofek – kierownik WDK w Krempachach. Swój program przedstawiły także maluchy z Prywatnego Przedszkola Bajkowy Świat- Miś Uszatek pod kierownictwem dyrektor Marzeny Kruczek oraz dwóch wychowawczyń, pań Kamili i Joasi. Gościnnie wystąpił zespół taneczny pod barwami GOK z Łopusznej.

Jak przystało na jubileusz były podziękowania dla teatrzyku Mrówa za wytrwałość, od dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Józefy Kuchty, od kierownika Zespołu Zielony Jawor – Marii Wnękowej, i niekończące się brawa od kompletnie zapełnionej widowni, jak i zaproszonych gości. Mali aktorzy otrzymali zaś niespodziewanie podchoinkowe prezenty.

"Całe święta będę tylko twoją muzą, będę twym aniołkiem z uśmiechniętą buzią " - tymi słowami znanej piosenki zespół taneczny Hertz zakończył świąteczną wspaniałą imprezę teatralno-muzyczną. Na poczęstunek do stołu świątecznego zasiedli zaproszeni goście oraz członkowie zespołów działających przy WDK, wszyscy nawzajem łamali się opłatkiem i składali sobie świąteczno noworoczne życzenia.

Podsumowując imprezę trzeba wspomnieć o zaangażowaniu całej rodziny Krzysztofków w istnienie teatrzyku - Maria Krzysztofek kieruje WDK, zajmuje się całością spraw organizacyjnych i logistyką, piszę wiersze i prozę w gwarze spiskiej, córki Agata i Marcela zajmują się scenografią i choreografią do zespołów, synowie Michał i Tomasz zajmują się nagłośnieniem i oświetleniem imprez w sali widowiskowej oraz w amfiteatrze. W kulturalnych przedsięwzięciach wspiera ich niezastąpiona Józefa Kuchta, dyrektor GOK w Łopusznej oraz wszyscy mieszkańcy Krempach.

Tekst i fot.: Franciszek Pacyga

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY