XXVI Gminny Konkurs Plastyczny

opublikowano: czwartek, 31 marca 2022

Protokół posiedzenia komisji oceniającej prace nadesłane na XXVI Gminny Przegląd Plastyczny „Moja miejscowość malowana kolorami” z dnia 23.03.2022 roku.

Komisja w składzie:
1. P. Anna Mrożek – mgr sztuki, przewodnicząca komisji
2. P. Jan Makowski – mgr sztuki
3. P. Józefa Kuchta – Dyrektor GOK

oceniła 104 prace plastyczne, wykonane przez 123 uczniów z 18 szkół podstawowych (tj. Rogoźnik, Ludźmierz, Waksmund, Harklowa, Nowa Biała, Lasek, Krempachy, Łopuszna, Ostrowsko, Knurów, Klikuszowa, Gronków, Dębno, Szlembark, Morawczyna, Krauszów, Pyzówka, Obidowa), Centrum Kultury Słowackiej w Nowej Białej, 5 świetlic wiejskich (tj. Pyzówka, Klikuszowa, Gronków, Szlembark, Waksmund) i z zespołu regionalnego „Mali Tonecnicy z Krempach”.

Kategoria klasy 0-III
Prace płaskie:
I miejsce: Adrian Krupa – Morawczyna
Lena Jodłowska – Klikuszowa
Maria Karpiel – Krauszów
II miejsce: Maja Czaja – Ludźmierz
Franciszek Łojek – Nowa Biała
Zofia Targosz – Świetlica Waksmund
III miejsce: Emilia Batkiewicz – Morawczyna
Karolina Bubisz – Ludźmierz
Paulina Bafia – Świetlica Waksmund
Martyna Sas i Natasza Tkaczyk – Harklowa
Norbert Nykaza – Gronków
Wyróżnienia:
Kamil Chałupka – Nowa Biała
Natalia Komperda – Rogoźnik
Stanisław Hełdak – Ostrowsko
Gabriela Sral – Świetlica Waksmund
Julia Krzysica – Morawczyna
Prace przestrzenne:
Nagroda specjalna: Michał Cerwas i Andrzej Cerwas – Ostrowsko

I miejsce: Franciszek Surma i Karolina Galuś – Zespół Mali Tonecnicy z Krempach
Wiktoria Galik – Knurów
Emilia Cyrwus i Hania Cyrwus – Szlembark
II miejsce: Jakub Jurzec i Gabriela Jurzec – Lasek
Anna Lichaj i Katarzyna Skalana– Harklowa
Filip Pocałujko – Szlembark
Liliana Sobula i Anna Bocheńczak - Pyzówka
III miejsce: Anna Sojka – Krauszów
Katarzyna i Monika Pyra – Ludźmierz
Stanisław Nowak i Szymon Pytlik – Gronków
Wyróżnienia:
Lilianna Kudasik – Szlembark
Maja Pietrusiak i Oliwia Nowotarska – Harklowa
Szymon Garbacz – Gronków
Karolina Grzyb i Zofia Hajnos – Pyzówka
Lena Fiedor – Pyzówka

Kategoria klasy IV-VI
Prace płaskie:
I miejsce: Justyna Młynarczyk – Dębno
II miejsce: Maksymilian Garbacz – Ostrowsko
Natalia Bieniek – Rogoźnik
Oliwia Darczuk – Obidowa
Daria Łętowska – Łopuszna
III miejsce: Wiktoria Garbacz – Waksmund
Marlena Nosalik – Świetlica Klikuszowa
Izabela Łojek – Krempachy
Adrianna Żółtek – Obidowa
Wyróżnienia:
Marcin Zubek –Ludźmierz
Bartosz Mroszczak – Dębno
Zuzanna Miętus –Knurów
Iwona Waksmundzka – Waksmund
Joanna Kosakowska – Łopuszna
Filip Śpiewak – Krempachy
Prace przestrzenne:
I miejsce: Wiktoria Jucha – Łopuszna
II miejsce: Sara Zimoch i Mateusz Zimoch – Knurów
Franciszek Domalik – Łopuszna
III miejsce: Wiktoria i Dawid Jąkała – Ludźmierz
Patryk Zygmund – Krempachy
Wyróżnienia:
Milena Antolak i Rozalia Gacek – Pyzówka
Julia Kacwin i Wiktoria Kacwin – Szlembark
Aleksandra Kopeć – Harklowa

Kategoria klasy VII – VIII
Prace płaskie:
I miejsce: Zuzanna Siuta – Gronków
II miejsce: Sara Kantor – Krempachy
III miejsce: Aleksandra Kunka – Waksmund
Ewelina Zagata– Ostrowsko
Zofia Siedlarz – Dębno
Milena Gacek – Łopuszna
Wyróżnienia:
Sylwia Kamoń – Ostrowsko
Julia Karkula – Świetlica Szlembark
Prace przestrzenne:
Grand Prix
Julita Knapczyk – Świetlica Szlembark
I miejsce: Natasza Bogdał – Knurów
II miejsce: Karolina Galik – Knurów

Jury podkreśla wysoki poziom w pracach, dokładność i staranność oraz wykorzystanie materiałów naturalnych. Chwalili odważne pomysły i zestawienia kolorystyczne. Jury ceni znajomość architektury krajobrazów swoich miejscowości, dokładność w odwzorowaniu szczegółów. W pracach płaskich trzeba podkreślić bardzo dobry poziom artystyczny, staranność wykonania i dobór odpowiednich technik do tematu.

Na tym protokół zakończono i podpisano.

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY