50 – lecie Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej

opublikowano: piątek, 17 grudnia 2021

Uroczystości zacnego Jubileuszu obchodzono w Łopusznej w dniach 14 oraz 16 grudnia ze względu na trudny czas epidemii.
Jubileusz jest powodem nie tylko do dumy ale przede wszystkim okazją do spotkani się i podziękowania tym co tworzą kulturę i dbają o jej rozwój na terenie Gminy Nowy Trag.
W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz gminy Nowy Targ wójt gminy Jan Smarduch, przewodniczący rady gminy Wiesław Parzygnat oraz wiceprzewodniczący Stanisław Buła, sołtysi wsi, radni gminni, prezesi Związku Podhalan oddział Łopuszna, Ochotniczej Straży Pożarnej w Łopusznej, ksiądz proboszcz parafii Łopuszna, przewodniczące KGW z terenu gminy, instruktorzy zespołów regionalnych, szkółek muzycznych, kapelmistrzowie Orkiestr Dętych, przedstawiciele mediów, pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury, Wiejskiego Domu Kultury w Krempachach, kierownicy Świetlic Wiejskich oraz goście zaprzyjaźnieni z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łopusznej.
W uroczystościach wzięła udział również Pani Maria Derek, która w latach 1973-1976 pełniła funkcje kierownika tutejszej placówki kultury. W spotkaniu nie mógł wziąć udziału natomiast pierwszy kierownik Pan Lesław Mglej.
Dyrektor Józefa Kuchta w skrócie przybliżyła historię GOK-u, wspominając jak wyglądała i jak zmieniała się działalność na przestrzeni tych 50 lat. Słowa podziękowania skierowała do przedstawicieli władz gminy, oraz wszystkich związanych z działalnością kulturalną na terenie gminy Nowy Targ dzięki którym ta działalność cały czas mogła się rozwijać.
Wyrazem uznania dla wszystkich obecnych na uroczystościach były wręczane statuetki okolicznościowe przygotowane specjalnie na tę okoliczność.
Pani dyrektor wspomniała także osoby już nieżyjące, które związane były z działalnością GOK-u i znacząco przyczyniły się do jej rozwoju. Nie mogło zabraknąć również wspomnienia o ks. prof. Józefie Tischnerze, o którym pamięć w Łopusznej jest wciąż żywa, a prowadzoną przez GOK od 18 lat „Izbę Pamięci ks. prof. Józefa Tischnera” odwiedza rok rocznie duża grupa turystów.
Nie obyło się również bez tortu, odśpiewania „Sto lat” oraz gratulacji, życzeń i podziękowań, które na ręce Pani dyrektor składali uczestnicy spotkań jubileuszowych.

Zdjęcia można obejrzeć na naszej stronie na Facebooku klikając TUTAJ.

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY