Koncert dla Chorwacji

opublikowano: piątek, 2 lipca 2021

Z inicjatywy GOK Łopuszna Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Nowy Targ mogły Wziąć udział w "Koncercie dla Chorwacji". Oto relacja z tego wydarzenia Pani Sylwii Bednarczyk KGW Dursztyn 🙂

„Muzyka jest większym odkryciem niż cała mądrość i filozofia.” Słowa Ludwga van Beethovena mogą być podsumowaniem wspaniałego wydarzenia, które miało miejsce w ICE Kraków we wtorkowe popołudnie.
Gaździnki z Kół Gospodyń Wiejskich z Dursztyna, Dębna, Ostrowska i Gronkowa miały okazję obcować ze sztuką i pasją. Niezwykle energetyczny występ Zespołu Pieśni i Tańca „Lado” z Chorwacji spowodował, iż serca zaczęły bić mocniej. Wspaniała muzyka, fascynujący taniec i kolorowe stroje były niczym wisienka na torcie kulturowych doznań. Co więcej, wykonanie „Krakowiaczka” przez Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” można nazwać „creme de la creme” całego wydarzenia. Talent i zaangażowanie! Czego można chcieć więcej?
Impreza miała formę działania charytatywnego, gdyż w marcu 2020 roku Chorwację nawiedziło potężne trzęsienie ziemi, które zrujnowało wiele zabytków. Obok tak wielkiej tragedii nie można przejść obojętnie, dlatego też GOK w Łopusznej postanowił dołożyć cegiełkę do odbudowania tego, co zostało zniszczone.
Z tego też tytułu Panie reprezentowały naszą Gminę, dumnie chwaląc się swoimi strojami regionalnymi. Fakt ten został zauważony przez prowadzącą tenże event, co wywołało uśmiech na twarzach Gaździnek. Wszakże należy chwalić się tym co mamy najpiękniejszego naszym dorobkiem kulturowym! A jeżeli można łączyć to z pomaganiem, serce raduje się podwójnie!

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY