III Nuta Dunajca w Maniowach

opublikowano: środę, 9 czerwca 2021

W dniach 5-6 czerwiec w Domu Kultury w Maniowach odbył się III Przegląd Folkloru Pienin, Gorców, Podhala "Nuta Dunajca".
Gminę Nowy Targ bardzo licznie reprezentowały nasze zespoły regionalne, których członkowie zdobyli wiele miejsc i wyróżnień. ;)
Oto one:

KATEGORIA DZIECIĘCA:
Konkurs Muzyk Ludowych:
II miejsce
„Borówecki” z Ostrowska
III miejsce

Konkurs Instrumentalistów Ludowych:
I miejsce
Bartłomiej Zagata z Ostrowska

Konkurs Śpiewaków Ludowych:
I miejsce
Maksymilian Twaróg z Ostrowska
II miejsce
Zuzanna Woźniak z Łopusznej

Konkurs Grupy Śpiewacze:
I miejsce
„Młodzi Łopuśnianie” z Łopusznej
II miejsce
„Jaferniocek” z Ostrowska
III miejsce
„Horklowianie” z Harklowej

Konkurs Gawędziarzy i Recytatorów:
II miejsce
Mikołaj Grabowski z Łopusznej

Konkurs Tańca Solowego:
I miejsce
Maksymilian Głowa i Amelia Grabowska z Łopusznej
II miejsce
Patryk Moczarny i Sabina Rzońca z Ostrowska
III miejsce
Maciej Lichaj i Justyna Maciasz z Harklowej
Mateusz Bryja i Julia Maciasz z Harklowej
Wyróżnienia
Jakub Janczy i Martyna Szkoda z Harklowej

KATEGORIA MŁODZIEŻOWA:
Konkurs Muzyk Ludowych:

III miejsce
Muzyka „Jaferniocek” z Ostrowska

Konkurs Śpiewaków Solistów:
I miejsce
Julia Gaberek z Harklowej
II miejsce
Milena Karkula z Harklowej

Konkurs Grupy Śpiewacze:
I miejsce
„Dębnianie” z Dębna
II miejsce
„Jaferniocej” Ostrowsko
III miejsce
„Harklowianie” z Harklowej

Konkurs Gawędziarzy i Recytatorów:
I miejsce
Jan Watycha z Waksmundu
Konkurs Tańca Solowego
I miejsce
Patryk Potoczak i Karolina Młynarczyk z Dębna
II miejsce
Arkadiusz Ostwald i Magdalena Ostwald z Ostrowska

KATEGORIA DOROSŁA:
Konkurs Muzyk Ludowych:

I miejsce
„Góralsko Brać” z Łopusznej
III miejsce
Muzyka Błażeja Pędzimęża z Ostrowska

Konkurs Instrumentalistów Ludowych:
I miejsce
Marzena Goleniowski z Harklowej
II miejsce
Weronika Karkula z Harklowej

Konkurs Śpiewaków Ludowych:
III miejsce
Paweł Szymsaj ze Szlembarku

Konkurs Grupy Śpiewacze:
II miejsce
„Góralsko Brać” z Łopusznej

Konkurs Gawędziarzy i Recytatorów:
II miejsce
Paweł Szymsaj ze Szlembarku

Konkurs Tańca Solowego:
I miejsce
Paweł Waras i Beata Waras z Łopusznej
II miejsce
Paweł Hornik i Izabela Zając z Łopusznej
Wyróżnienia
Błażej Pędzimąż i Paulina Kołat z Ostrowska

Serdecznie gratulujemy! 😉

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY