VI Gminny Przegląd Zespołów Regionalnych w Łopusznej

opublikowano: sobotę, 21 listopada 2009

Do Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej, wraz z instruktorami i opiekunami, przyjechały grupy z Ludźmierza, Pyzówki, Dursztyna, Krempach, Waksmunda, Ostrowska, Łopusznej, Szlembarku, Gronkowa i Lasku. Wszystkie te zespoły dziecięco-młodzieżowe działają pod egidą GOK-u, który opłaca prowadzących je instruktorów. Raz do roku, jak mówi dyrektor ośrodka Józefa Kuchta, zespoły zapraszane są na przegląd do Łopusznej, na którym instruktorzy prezentują to, czego nauczyli dzieci i młodzież przez miniony rok i jak postępy ci ostatni poczynili.

Ogółem na przeglądzie wystąpiło 11 grup śpiewaczych, 9 solistów, 16 par tanecznych, 8 muzyk, 11 instrumentalistów i 6 grup tańca zbójnickiego.

Przegląd w Łopusznej to także okazja dla instruktorów na rozmowę i konsultacje ze znawcami podhalańskiej kultury. W tym roku w jury zasiedli etnograf z Małopolskiego Centrum Kultury Benedykt Kafel, etnomuzykolog Aleksandra Bogucka i etnolog Dorota Majerczyk.

Wyniki przeglądu i protokół jury znane będą we wtorek. Już po ich ogłoszeniu instruktorzy spotkają się w Gminnym Ośrodku Kultury w Łopusznej na spotkaniu poświęconym omówieniu wyników i pracy zespołów oraz otrzymają nagrody i wyróżnienia przyznane im przez komisję.

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY