XXV Konkurs Plastyczny

opublikowano: środę, 31 marca 2021

Wczoraj odbyło się posiedzenie komisji oceniającej prace zgłoszone na XXV Gminny Konkurs Plastyczny 😉
Poniżej zamieszczamy protokół z ich posiedzenia, a otwarcie galerii prac będzie miało miejsce po świętach.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! 😉

Protokół posiedzenia komisji oceniającej prace nadesłane na
XXV Gminny Przegląd Plastyczny

Łopuszna, 30.03.2021r.
„Ilustracja do ulubionej bajki, lektury, książki i filmu”

Komisja w składzie:
1. mgr. sztuki Maria Wnęk - przewodnicząca
2. artysta rzeźbiarz Władysław Waksmundzki
3. Maria Mrożek
oceniła 119 prac plastycznych wykonanych przez 123 uczestników z 19 Szkół Podstawowych (z Krauszowa, Rogoźnika, Łopusznej, Ludźmierza, Szlembarku, Morawczyny, Knurowa, Dursztyna, Gronkowa, Waksmundu, Krempach, Nowej Białej, Pyzówki, Obidowej, Lasku, Klikuszowej, Dębna, Harklowej i Ostrowska), Wiejskiego Domu Kultury w Krempachach oraz 5 Świetlic Wiejskich (z Klikuszowej, Ostrowska, Pyzówki, Knurowa i Dębna) z terenu Gminy Nowy Targ.
Uczestnicy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe.

kat. od 0 do III
Prace płaskie (40 prac):

I miejsce – Zuzanna Miętus – SP Knurów
– Julia Krzysica – SP Morawczyna
– Maria Ścisłowicz – SP Lasek
II miejsce – Aleksander Lis – SP Krauszów
– Patrycja Budz – SP Gronków
– Emilia Cyrwus – SP Szlembark
III miejsce – Dawid Krupa – SP Morawczyna
– Ksawery Jaróg – SP Obidowa
– Emilia Batkiewicz – SP Morawczyna
wyróżnienia – Gabriela Jurzec – SP Lasek, Krystian Krupa – SP Morawczyna,
Maciej Bochula – SP Obidowa, Adrian Krupa – SP Morawczyna,
Paulina Moczarna – SP Rogoźnik, Oliwier Waś – SP Krauszów,
Oliwia Plewa – ŚW Pyzówka, Zuzanna Bryja – SP Morawczyna.

Prace przestrzenne (14 prac):
I miejsce – Wiktoria Galik – SP Knurów
– Justyna Młynarczyk – SP Dębno
II miejsce – Antoni Pacyga – WDK Krempachy
– Filip Śpiewak – WDK Krempachy
– Julia Zubek – SP Ludźmierz
III miejsce – Julia Kacwin – SP Szlembark
– Sebastian Siuta – SP Waksmund
– Michał Zubek – SP Ludźmierz
wyróżnienia – Karolina Bubisz – SP Ludźmierz, Edyta Młynarczyk – SP Dębno, Maja Klag – SP Waksmund

kat. od IV do VI
Prace płaskie (32 prace):

I miejsce – Zofia Siedlarz – SP Dębno
– Natalia Gal – SP Klikuszowa
– Zuzanna Siuta – SP Gronków
II miejsce – Sara Kantor – SP Krempachy
– Anna Szwaja – SP Obidowa
– Adrian Waś – SP Krauszów
III miejsce – Radosław Łopata – SP Dursztyn
– Maksym Suchojad – SP Waksmund
– Milena Derendal – SP Krauszów
wyróżnienie – Wojciech Waksmundzki – SP Waksmund, Milena Gacek – SP Łopuszna, Ewelina Topów – SP Krauszów, Izabela Zagata – ŚW Ostrowsko,
Anna Sadłoń – SP Knurów, Klaudia Kubuszek – SP Dursztyn,
Malwina Mrożek – SP Klikuszowa

Prace przestrzenne (9 prac):
Grand Prix – Julita Knapczyk – SP Szlembark
I miejsce – Natasza Bogdał – SP Knurów
– Roksana Zygmunt – SP Ostrowsko
– Julia Karkula – SP Szlembark
II miejsce – Szymon Piszczek – SP Harklowa
– Martyna Lichaj, Maciej Lichaj – SP Harklowa
III miejsce – Julia Kwak – SP Rogoźnik
– Aleksandra Kopeć – SP Harklowa
– Radosław Ciężobka – SP Ostrowsko

kat. od VII do VIII
Prace płaskie (22 prace):

I miejsce – Oliwia Łojas – SP Łopuszna
– Wiktoria Bieniek – SP Rogoźnik
II miejsce – Karolina Gąsienica – SP Gronków
– Aneta Moczarna – SP Rogoźnik
– Olga Pacyga – SP Krempachy
III miejsce – Julia Makowska – SP Łopuszna
– Sylwia Kamoń – SP Ostrowsko
– Gabriela Niemiec – SP Gronków
wyróżnienie – Adrian Hornik – SP Dursztyn, Emilia Brzyzek – SP Krempachy,
Aleksandra Romanowska – SP Pyzówka, Julia Grzybek – SP Harklowa,
Paweł Cerwas – SP Ostrowsko

Prace przestrzenne (3 prace):
I miejsce – nie przyznano
II miejsce – Alicja Fudalewicz, Piotr Fudalewicz – SP Krauszów
– Julia Śpiewak – SP Krempachy
III miejsce – Dominika Olcoń – ŚW Dębno

Uwagi Jury:
Komisja wyraża zadowolone z bardzo dużego zainteresowania i ilości prac zgłoszonych do tegorocznego konkursu jak również z pracy i wysiłku włożonego w ich przygotowanie. Członkowie komisji stwierdzają, że wśród prac biorących udział w konkursie jest spora różnorodność technik plastycznych oraz duża pomysłowość wykorzystania różnego rodzaju materiałów do ich wykonywania.
Prace zostały wykonane i przedstawione z dużą starannością i dbałością o szczegóły.
Komisja zachęca młodych artystów do dalszego szlifowania swojego talentu oraz kreatywnych działań związanych z plastyką, malarstwem oraz prezentacją przestrzenną swoich pomysłów.
Na tym protokół zakończono i podpisano.

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY