XXIV Gminnego Przeglądu Plastyczny „Jan Paweł II – Wielki Polak”

opublikowano: piątek, 22 maja 2020

Zaplanowane na początek kwietnia tego roku rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego oraz otwarcie wystawy prac nadesłanych przez dzieci nie mogło odbyć się w terminie z powodu pandemii. Dzisiaj przedstawiamy Wam protokół posiedzenia komisji oceniającej oraz wszystkie prace, które wzięły udział w tegorocznym Konkursie.
Wystawę można oczywiście obejrzeć w Gminnym Ośrodku Kultury w Łopusznej od wtorku do soboty w godzinach od 10 do 17. ;)

Protokół posiedzenia komisji oceniającej prace nadesłane na
XXIV Gminnego Przeglądu Plastyczny
Łopuszna, 14.05.2020r.
„Jan Paweł II – Wielki Polak”

Komisja w składzie:
1. mgr. sztuki Maria Wnęk - przewodnicząca
2. artysta rzeźbiarz Władysław Waksmundzki
3. dyrektor GOK Józefa Kuchta

oceniła 61 prac plastycznych wykonanych przez 66 uczestników z 14 Szkół Podstawowych (z Krauszowa, Rogoźnika, Łopusznej, Ludźmierza, Szlembarku, Morawczyny, Knurowa, Dursztyna, Gronkowa, Waksmundu, Klikuszowej, Dębna, Harklowej i Ostrowska) oraz 1 Świetlicy Wiejskiej (z Klikuszowej) z terenu Gminy Nowy Targ. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe.

kat. od 0 do III
I miejsce – Sebastian Siuta – SP Waksmund
– Samuel Ambroż-Kotara – SP Łopuszna
II miejsce – Adrian Waś – SP Krauszów
– Amelia Filas – SP Ludźmierz
– Milena Derendal – SP Krauszów
III miejsce – Wiktoria Galik – SP Knurów
– Marlena Nosalik – Świetlica Wiejska Klikuszowa
– Malwina Mrożek – SP Klikuszowa
wyróżnienia – Karolina Bubisz – SP Ludźmierz, Krystian Krupa – SP Morawczyna,
Justyna Młynarczyk – SP Dębno, Katarzyna Jach – SP Waksmund,
Kamil Bobek – SP Krauszów

kat. od IV do VI
Prace przestrzenne:

I miejsce – Natasza Bogdał – SP Knurów
II miejsce – Sylwia Kamoń i Patrycja Kopeć – SP Ostrowsko
III miejsce – Michał Cerwas i Paweł Cerwas – SP Ostrowsko
– Dominik Guroś – SP Szlembark

Prace płaskie:
I miejsce – Kamil Kunka – SP Waksmund
– Weronika Waras – SP Knurów
II miejsce – Szymon Piszczek – SP Harklowa
– Anna Sadłoń – SP Knurów
– Julita Knapczyk i Julia Karkula – SP Szlembark
III miejsce – Aleksandra Sikora – SP Gronków
– Amelia Grabowska – SP Łopuszna
wyróżnienie – Weronika Garbacz – SP Gronków, Alan Zawada – SP Knurów,
Julia Makowska – SP Łopuszna,

kat. od VII do VIII
I miejsce – Wiktoria Fryźlewicz – SP Łopuszna
II miejsce – Arkadiusz Knapczyk – SP Szlembark
III miejsce – Aleksandra Janos – SP Dębno

Uwagi Jury:
Komisja zwróciła uwagę, iż staranność oraz sposób wykonania prac w klasach młodszych jest na dużo wyższym poziomie artystycznym niż w klasach starszych.
Szukając inspiracji do wykonania pracy winno wystrzegać się kopiowania pomysłów z Internetu ponieważ kilka prac opartych było na tym samym szablonie. Należy również zwrócić uwagę na zachowanie odpowiednich proporcji szczególnie przy umieszczaniu na pracy cytatu lub fragmentu tekstu.
Prace przestrzenne wykonane były z wielką starannością i dużym nakładem pracy.
Komisja zachęca młodych artystów do dalszego szlifowania swojego talentu oraz kreatywnych działań.
Na tym protokół zakończono i podpisano.

Zdjęcia można obejrzeć TUTAJ

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY