XXIV Festiwal Piosenki

opublikowano: wtorek, 4 czerwca 2019

W miniony piątek (31.06.2019r.) odbył się 24 Festiwal Piosenki "Od Podhala do Opola" podczas którego zaprezentowało się 57 młodych wokalistów z terenu Gminy Nowy Targ.
Przeddzień Dnia Dziecka rozbrzmiał w Łopusznej śpiewem przepełnionym dziecięcą radością, a z Festiwalu nikt nie wyjechał bez nagrody ;)

Protokół komisji oceniającej uczestników
XXIV Gminnego Festiwalu Piosenki
„Od Podhala do Opola” – GOK Łopuszna 31.06.2019r.

Komisja w składzie:
1. Beata Buła - muzykolog, nauczyciel muzyki - przewodniczący
2. Sylwia Basta - nauczyciel muzyki - członek
3. Maria Wnęk - choreograf i muzyk - członek
4. Józefa Kuchta - dyr. GOK Łopuszna - członek

Po przesłuchaniu 57 wykonawców w tym: 27 solistów i 15 duetów ze szkół podstawowych gminy Nowy Targ (Dursztyn, Krempachy, Nowa Biała, Dębno, Szlembark, Knurów, Harklowa, Łopuszna, Ostrowsko, Waksmund, Ludźmierz, Morawczyna, Rogoźnik, Krauszów, Klikuszowa, Lasek, Krauszów) przyznała następujące miejsca:

Kat. od 0 do III – soliści:
I miejsce – Paulina Moś – Krempachy,
II miejsce – Justyna Młynarczyk – Dębno,
Gabriela Truty – Ludźmierz,
III miejsce – Weronika Walasik – Knurów,
Maria Bryja – Gronków,
Julita Nosal – Łopuszna,
Wyróżnienie – Katarzyna Szewczyk – Klikuszowa,
Zofia Borowicz – Nowa Biała,
Magdalena Stachoń – Dębno

Kat. od 0 do III – duety:
I miejsce – Paulina Sadłoń i Sara Zimoch – Knurów
II miejsce – Filip Bryja i Patrycja Waksmundzka – Waksmund
III miejsce – Anna Ujwary i Wojciech Deja – Krauszów
Julia Błachuta i Andżelika Habas – Morawczyna

Kat. od IV do VI – soliści:
I miejsce – Natalia Ciężobka – Nowa Biała,
Oliwia Żółtek – Lasek
II miejsce – Jakub Duda – Klikuszowa,
Maksymilian Twaróg – Ostrowsko
III miejsce – Wiktoria Bańka - Gronków,
Aleksandra Krupa – Lasek,
Ania Sadłoń – Knurów
Wyróżnienie – Sylwia Hudoba – Lasek

Kat. od IV do VI – duety:
I miejsce – Anna Sobolak i Wiktoria Sobolak – Krempachy,
Aleksandra Bryja i Gabriela Michalak – Morawczyna,
II miejsce – Marina Bobek i Dominika Bury – Krauszów,
Karolina Parzątka i Beniamin Basta – Waksmund,
III miejsce – Nikola Borowicz i Karolina Woźniak – Łopuszna,

Kat. VII,VIII i gimnazja – soliści
I miejsce – Renata Potoczak – Harklowa
II miejsce – Kinga Galarowicz – Łopuszna i Alicja Cetera – Krauszów
III miejsce –Monika Bukowska - Gronków i Julia Krupa – Ludźmierz

Kat. VII,VIII i gimnazja – duety:
I miejsce – Agnieszka Kapłoniak i Julia Gaberek – Harklowa
II miejsce – Julia Majerczak i Roksana Chmielarczyk – Ostrowsko
III miejsce – Anna Wincek i Julia Zawada – Łopuszna
Karolina Tokarczyk i Magdalena Budz - Szlembark

Jury pogratulowało wszystkim uczestnikom Festiwalu, jego organizatorom oraz nauczycielom przygotowującym uczniów do udziału w konkursie.
Komisja pochwaliła odwagę i uśmiech podczas występu, ekspresję ruchową, kontakt wzrokowy w duetach, podkład muzyczny instrumentalny.
Jury wniosła także swoje uwagi i sugestie:
- przestrzeganie regulaminu jeśli chodzi o długość utworu
- rozgrzewka głosowa przed występem
- dobranie podkładu ze wstępem celem wprowadzenia dziecka w tonację utworu
- wyraźne wymawianie tekstu, artykulacja słów
- przy duetach preferowany dwugłos, dopasowanie głosowe
- dobranie utworu odpowiednio do możliwości wokalnych i wieku uczestnika
- zaleca się przygotowanie podkładu na dwóch nośnikach.
Miłym akcentem na zakończenie festiwalowego dnia były życzenia z okazji Dnia Dziecka złożone przez Panią Dyrektor Józefę Kuchta w imieniu własnym i Wójta Gminy Nowy Targ.

Na tym protokół zakończono i podpisano

Przejdź do artykułu

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY