Spektakl "Szata" w GOKu

opublikowano: wtorek, 14 maja 2019

W niedzielę 5 maja 2019r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łopusznej miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Na tutejszej scenie wystąpiła amatorska grupa z Dursztyna ze spektaklem pt. „Szata” wyreżyserowanym przez Siostrę Łucję Poręba na podstawie powieści Lloyda C. Douglasa. W przedstawieniu wystąpiło około 30 aktorów bardzo mocno zaangażowanych w swoje role i całe przedsięwzięcie. Tematyka spektaklu nawiązywała do przeżywanych niedawno uroczystości męki i zmartwychwstania Pańskiego.
Przepiękna scenografia, kostiumy, efekty świetlne i nagłośnieniowe potęgowały nastrój przedstawianego widowiska i pozwoliły przenieść widzów do czasu i miejsc gdzie rozgrywała się akcja spektaklu, czyli do Rzymu i Jerozolimy czasów Chrystusa, a konkretnie Męki Chrystusowej na krzyżu. Tytułowa szata ukrzyżowanego Chrystusa, o którą rzucono los okazała się mieć cudowną moc przemieniania ludzkich serc i wskazywania drogi do Boga.
Przedstawienie wywarło ogromne wrażenie na widzach co wyrazili owacjami na stojąco dziękując w ten sposób wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie.

fot. Jan Malinowski

Przejdź do artykułu

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY