XXIII Gminny Konkurs Plastyczny

opublikowano: piątek, 5 kwietnia 2019

We czwartek 4 kwietnia odbyło się uroczyste otwarcie wystawy XXIII Gminnego Konkursu Plastycznego podczas którego ogłoszone zostały wyniki oraz wręczone nagrody dla wszystkich młodych artystów.
Oto protokół komisji oceniającej:

Protokół oceny prac plastycznych
w XXIII Gminnym Konkurs Plastyczny GOK Łopuszna 2019

W dniu 26.03.2019r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łopusznej przeprowadzono ocenę prac plastycznych nadesłanych na XXIII Gminny Konkurs Plastyczny, którego temat brzmiał „Baśniowa kraina – baśnie i legendy mojego regionu”
W konkursie wzięło udział 95 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z 17 szkół z terenu gminy Nowy Targ.

Komisja w składzie :
1. Jan Makowski - przewodniczący
2. Maria Wnęk
3. Władysław Waksmundzki

oceniła nadesłane prace w 3-ch kategoriach wiekowych oraz postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

kat. od 0 – III
I miejsce:

Paulina Pietraszek – Knurów
Sara Zimoch i Patrycja Guroś – Knurów
II miejsce:
Aleksandra Jarek – Ostrowsko
Adrian Waś – Krauszów
III miejsce:
Franciszek Domalik – Łopuszna
Michał Buźniak – Ludźmierz
Alicja Błoniarz – Krauszów
Alicja Baj – Klikuszowa
Wyróżnienie:
Grzegorz Rudzki – Morawczyna
Daria Wróbel – Obidowa
Joanna Kosakowska – Łopuszna
Gabriel Czubernat – Klikuszowa
Iwona Waksmundzka – Waksmund
Kamil Bobek – Krauszów
Mateusz Michalak – Morawczyna
Wiktoria Jucha – Łopuszna
Maja Dębska i Gabriela Truty – Ludźmierz
Dominik Guroś - Szlembark

kat. od IV – VI – prace rysunkowo-graficzne, malarskie
I miejsce:

Barbara Mroszczak i Gabriela Waksmundzka – Waksmund
Karolina Galik – Knurów
Karolina Padło – Ludźmierz
II miejsce:
Emilia Fiedor – Pyzówka
Aneta Łętowska – Dursztyn
Weronika Waras – Knurów
Antonina Jarek – Ostrowsko
III miejsce:
Katarzyna Florek – Waksmund
Anna Szwaja – Obidowa
Natalia Błachut - Dursztyn
Wyróżnienie:
Natalia Chyc – Dębno

kat. od IV – VI – prace przestrzenne
I miejsce:

Julia Śpiewak – Krempachy
Sylwia Kamoń – Ostrowsko
II miejsce:
Julia Makowska i Oliwia Łojas – Łopuszna
Tomasz Pietraszek – Krempachy
Michał Cerwas i Paweł Cerwas – Ostrowsko
III miejsce:
Natasza Bogdał i Anna Sadłoń – Knurów
Zuzanna Zygmund – Krempachy
Wyróżnienie:
Julia Karkula –Szlembark
Mateusz Sojka i Devi Kanaj – Krauszów
Julita Knapczyk – Szlembark
Alicja Guzik i Martyna Żegleń – Łopuszna

kat. VII, VII i gimnazja
I miejsce:

Sara Szaruga – Ludźmierz
Arkadiusz Knapczyk – Szlembark
II miejsce:
Martyna Filas – Szlembark
Natalia Jaros – Rogoźnik
III miejsce:
Łukasz Polaczek – Gronków
Wyróżnienie:
Martyna Jagoda - Ludźmierz

Komisja przyznaje, iż poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki oraz wyraża zadowolenie z dużego zainteresowania wśród młodych ludzi udziałem w konkursie co przekłada się na ilość nadesłanych prac. Komisja docenia różnorodność technik oraz wykorzystanie różnych materiałów przy tworzeniu prac. Zwraca jednak uwagę aby przygotowując prace na konkurs powinny one całkowicie odzwierciedlać temat, a format prac który określa regulamin- przestrzegany (rysunek – format A4, praca przestrzenna – format A3). Tegoroczny konkurs był swoistą lekcją związana z poznawaniem historii, tradycji i legend swojego regionu.

Zdjęcia TUTAJ

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY