Ferie, ferie i po feriach

opublikowano: wtorek, 27 lutego 2018

Za nami ferie, czas zimowego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z naszego regionu.
W Gminnym Ośrodku Kultury w Łopusznej przez całe 2 tygodnie odbywały się zajęcia zgodnie z wcześniej przygotowanym harmonogramem, który dzięki wsparciu finansowemu przez sołtysa wsi Łopuszna został wzbogacony o zajęcia z sensoplastyki.
Było mnóstwo atrakcji i każdy mógł wybrać coś dla siebie a w związku z tym każdego dnia w GOK-u pojawiało się kilkadziesiąt dzieci, które uczestniczyły w licznych zajęciach sportowych , plastycznych, ruchowych, artystycznych.
Zajęcia prowadzili zarówno pracownicy GOK-u jak też zaproszeni do tego fachowcy.
Na warsztatach ekologicznych pt: „Cudeńka z siana” dzieci wykonywały zwierzątka przekonując się, że siano jest materiałem plastycznym i można go wykorzystać przy tworzeniu przeróżnych postaci.
W trakcie profesjonalnego występu magika, który do swoich sztuczek angażował młodą i chętną publiczność panowała bardzo wesoła i miła atmosfera a prowadzący miał świetny kontakt z młodą publiką.
Spektakl teatrzyku kukiełkowego o Królowej Śniegu był barwnym widowiskiem przy użyciu pięknych kolorowych lalek. Dodatkową atrakcją towarzyszącą przedstawieniu były zwierzątka robione z nadmuchiwanych baloników dla każdego obecnego na występie dziecka oraz olbrzymia maskotka – kaczuszka z którą dzieci robiły sobie zdjęcia.
Podczas zajęć z sensoplastyki dzieci rozwijały swoje zmysły wykorzystując przygotowane do tego celu różnobarwne materiały: makaron, ryż, mąka, woda.
Środa była skierowana do prawdziwych twardzieli a były to zabawy i konkursy na śniegu. Uczestnicy brali udział w biegu z przeszkodami, rzucaniu śnieżkami na punkty, pisaniu zabarwioną wodą na śniegu, wydeptywanie wzorów na śniegu i na koniec największa zimowa atrakcja czyli jazda na saneczkach.
Zajęcia plastyczne, kulinarne, jujutsu oraz konkursy i zabawy wpisane są w tradycje zimowych ferii w GOK-u , w tym roku także znalazły się w programie.
Wśród atrakcji była także pizza ufundowana przez pizzerię z Nowego Targu.
Program ferii został zrealizowany w całości a spotkania odbywały się sprawnie dzięki zaangażowaniu całej załogi GOK-u i rodziców towarzyszących najmłodszym uczestnikom zabaw.

Zdjęcia TUTAJ

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY