Wycieczka Kół Gospodyń Wiejskich

opublikowano: środę, 20 września 2017

We wtorek (19 września 2017r.) 56 Pań z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Nowy Targ uczestniczyło w wycieczce zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej. Obejrzały one atrakcje miejscowości uzdrowiskowych Muszyny, Krynicy i okolic.
Zwiedzanie rozpoczęły od ogrodów biblijnych a następnie obejrzały jedyne w naszym kraju ogrody sensoryczne czyli ogrody zmysłów.
Pogoda pokrzyżowała trochę plany wycieczkowe ale nie zepsuła humoru i miłej atmosfery jaka towarzyszyła naszym Paniom w czym dużą zasługę miała Pani Maria przewodnik naszej grupy. Ze względu na deszcz zamiast wyjechać na jaworzynę krynicką albo górę parkową nasza grupa zwiedziła przepiękną cerkiew w Powroźniku, która wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Stamtąd wycieczka udała się do Tylicza gdzie Panie przeszły dróżkami Maryjnymi a potem pomodliły się i obejrzały Sanktuarium Matki Boskiej Tylickiej .
Ostatnim etapem wycieczki była Krynica, czyli deptak, pomnik Nikifora i pijalnia wód mineralnych.
Pani Maria – przewodnik zaprosiła naszą grupę na kolejną wycieczkę obiecując jednocześnie pokazać inne warte obejrzenia miejsca i zabytki okolicy.

Zdjęcia TUTAJ

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY