XXII Festiwal Piosenki

opublikowano: środę, 7 czerwca 2017

Wtorkowe przedpołudnie minęło w Łopusznej pod hasłem Polskiej Piosenki, a wszystko za sprawą zorganizowanego po raz 22 Gminnego Konkursu Piosenki "Od Podhala do Opola".
Poniżej przedstawiamy protokół komisji oceniającej młodych piosenkarzy oraz zdjęcia z przeglądu.

Protokół z posiedzenia komisji oceniającej uczestników Gminnego Przeglądu Piosenki
„Od Podhala do Opola”
GOK Łopuszna 6.06.2017r

Jury w składzie:
1. mgr Krystyna Ciesielska –nauczyciel muzyki
2. mgr Maria Wnęk – kierownik zespołu „Zielony Jawor”
3. Józefa Kuchta – Dyrektor GOK Łopuszna
przesłuchało 76 wykonawców z 17 szkół podstawowych i 5 gimnazjów z terenu Gminy Nowy Targ i przyznała następujące miejsca:

kategoria od 0 – III - soliści
I miejsce – Marcin Haręza - SP Dębno
Anna Sadłoń – SP Knurów
II miejsce – Alicja Haręza – SP Dębno
Amelia Patla – SP Rogoźnik
Julia Białoń – SP Klikuszowa
III miejsce – Natalia Gal SP Klikuszowa
Dagmara Pędzimąż – SP Ostrowsko
Karolina Woźniak – SP Łopuszna
Jadwiga Bednarz – SP Obidowa
Wyróżnienie – Wojciech Deja – SP Krauszów
Anna Szewczyk – SP Krempachy

kategoria od 0 – III - duety
I miejsce – Aleksandra Bryja i Anna Rudzka – SP Morawczyna
Emilia Brzyzek i Roksana Pietraszek – SP Krempachy
II miejsce – Martyna Cudzich i Karolina Gąsienica – SP Gronków
III miejsce – Julia Błachuta i Andżelika Habas – SP Morawczyna
Wyróżnienie – Kamila Hudoba i Julia Antolak – SP Pyzówka
Emilia Dzielska i Anna Florek SP Waksmund

kategoria od IV –VI – soliści
I miejsce – Mateusz Waksmundzki – SP Ostrowsko
Renata Potoczak - SP Harklowa
Alicja Cetera – SP Krauszów
II miejsce – Agnieszka Kapłoniak – SP Harklowa
Aleksandra Krupa – SP Lasek
III miejsce – Julia Gaberek – SP Harklowa
Karolina Kurzydło – SP Knurów
Wyróżnienie – Martyna Łojek – SP Nowa Biała

kategoria od IV –VI – duety
I miejsce – Gabriela Rączka i Emilia Zagata – SP Gronków
II miejsce – Julia Zawada i Katarzyna Chowaniec – SP Łopuszna
Patrycja Mrożek i Faustyna Truty – SP Pyzówka
III miejsce – nie przyznano
Wyróżnienie – Weronika Parzątka i Aleksandra Spyra – SP Waksmund

kategoria gimnazja – soliści
I miejsce – Urszula Szwab – Klikuszowa
II miejsce – Sylwia Maciasz – Łopuszna
III miejsce – Martyna Kaczmarczyk – Krempachy
Beata Szewczyk – Klikuszowa
wyróżnienie – Paulina Wróbel – Klikuszowa

kategoria gimnazja –duety
I miejsce – Aleksandra Moś i Dagmara Długa – Krempachy
II miejsce – Magdalena Moś i Magdalena Brzyzek – Krempachy
III miejsce – Magdalena Kasprzak i Martyna Chmielak – Łopuszna
Anna Mroszczak i Anna Kuraś – Waksmund
Wyróżnienie – Izabela Klimowska i Roksana Chmielarczyk – Ostrowsko

Jury gratuluje wszystkim wykonawcom udziału w konkursie oraz składa serdecznie podziękowanie nauczycielom i opiekunom za pracę z dziećmi i młodzieżą rozwijając w nich talenty muzyczne, a organizatorom za sprawny przebieg konkursu i wspaniały klimat podczas imprezy.
Komisja zauważa, że z roku na rok rośnie poziom wykonywanych piosenek, coraz większa liczba uczestników akompaniuje sobie samodzielnie, a piosenki są bardziej ambitne i wymagające. Wizerunek sceniczny, który oddaje treść śpiewanego utworu jest także bardzo ważny podczas prezentacji.
Jednocześnie jury pragnie zwrócić uwagę na właściwy dobór utworu, którego tekst jest dostosowany do wieku wykonawcy oraz jego możliwości wokalnych.
Na tym protokół zakończono i podpisano.

Zdjęcia TUTAJ

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY