I Przegląd KGW już za nami

opublikowano: środę, 26 października 2016

W minioną niedzielę tj. 23.10.2016r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łopusznej odbył się I Przegląd Artystyczny Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Nowy Targ.
Celem przeglądu było umożliwienie zaprezentowania umiejętności aktorskich i śpiewaczych gospodyń zrzeszonych w KGW na terenie Gminy Nowy Targ, stworzenie możliwości rozwijania ich talentów artystycznych oraz popularyzacja śpiewów regionalnych własnego regionu. To także sposób ciekawego spędzenia czasu i integracji środowiska Kół Gospodyń Wiejskich.
Przegląd jest pewnego rodzaju przywróceniem tradycji programów artystycznych KGW prezentowanych w latach 80 i 90 podczas Konkursów Potraw Regionalnych organizowanych w Łopusznej.
Zebranych na widowni gości powitała Pani Józefa Kuchta – dyrektor GOK-u wśród których znaleźli się również przedstawiciele władz Gminy Nowy Targ, wójt gminy Pan Jan Smarduch, wiceprzewodniczący Rady Gminy Pana Stanisława Buła, sołtysi z Morawczyny, Harklowej i Łopusznej oraz ksiądz proboszcz naszej parafii.
Na scenie łopuśniańskiego GOK-u gaździny zaprezentowały się w dwóch kategoriach: śpiewie regionalnym i biesiadnym oraz w scenkach rodzajowych. Wystąpiły Panie z 10 KGW: z Morawczyny, Ostrowska, Dursztyna, Harklowej, Nowej Białej, Szlembarku, Dębna, Rogoźnika, Gronkowa i Łopusznej.
Nasze Gospodynie pokazały, że nie tylko w kuchni czują się jak ryba w wodzie i są dobrymi kucharkami ale również posiadają talenty aktorskie i wokalne, czego dowodem były gromkie brawa od zgromadzonej na sali publiczności.
Wszystkie Koła otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody, które wręczali Wójt Gminy Jan Smarduch i V-ce Przewodniczący Rady Gminy Stanisław Buła.
Po zakończeniu przeglądu, gdy już stres i emocje opadły wszystkie gaździnki zasiadły do wspólnej biesiady. Szefowa GOK-u podziękowała wszystkim Paniom za przybycie i pracę na rzecz kultywowania tradycji regionalnej w naszej gminie, a Gospodynie jednogłośnie zadeklarowały iż na przyszły rok znów przyjadą na Przegląd Artystyczny.
fot. Maria Chowaniec, Grzegorz Guroś

Zdjęcia TUTAJ


Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY