Otwarcie wystawy obrazów Pani Krystyny Skuta „Igłą malowane”

opublikowano: wtorek, 4 października 2016

W minioną niedzielę (2.10.2016r.) można było obejrzeć wystawę obrazów igłą malowanych, których autorką jest Pani Krystyna Skuta z Łopusznej.
Wystawę otwarła witając zarówno ich autorkę jak również wszystkich przybyłych gości dyrektor GOK Pani Józefa Kuchta.
Krystyna Skuta pochodząca z kielecczyzny była nauczycielką matematyki, a przez lata pełniła funkcję dyrektora szkoły podstawowej nr 1 w Nowym Targu. Stamtąd w latach 80 –tych przeprowadziła się do Łopusznej gdzie przez 13 lat pracowała w szkole podstawowej: uczyła matematyki, prowadziła bibliotekę szkolną, spółdzielnię uczniowską, redagowała kronikę szkolną. W Łopusznej przeszła na zasłużoną emeryturę. Na wystawie znalazła się część jej wieloletniego dorobku artystycznego czyli 36 obrazów, które można podziwiać na Sali widowiskowej Gminnego Ośrodka kultury w Łopusznej do 15 listopada br.
Opowiadając o swoich obrazach podziękowała swojej sąsiadce Pani Krystynie Stoch za zaszczepienie w niej tej pasji, która jak choroba zakaźna przenosi się na inne osoby.
Okazało się , że wśród obecnych są Panie , które swój wolny czas wypełniają podobnymi pasjami spełniając swoją twórczą wyobraźnię.
Zapraszamy do obejrzenia wystawy w godzinach otwarcia Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej od wtorku do soboty w godzinach od 10:00 – 18:00

Zdjęcia TUTAJ

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY