Niecodzienny koncert w Kościele Trójcy Przenajświętszej w Łopusznej

opublikowano: piątek, 30 września 2016

W niedzielę 25 września 2016r. w naszym Kościółku można było posłuchać koncertu pieśni religijnych w wykonaniu zespołu wokalno-muzycznego „Proboszczowie”.
W skład zespołu wchodzą jak sama nazwa wskazuje proboszczowie kilku parafii i mimo odległości jaka ich na co dzień dzieli znajdują czas aby rozwijać swoją pasję a muzyka i śpiew to jeden ze sposobów przekazywania treści religijnych, którymi w ten sposób dzielą się z wiernymi zbliżając ich do Boga.
Jej członkowie to: ks. Marek Bandura - proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego
w Buczkowicach-śpiew, gitara prowadząca, ks. Roman Świerkosz, proboszcz parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Stanisławiu Górnym koło Wadowic –gitara solowa, ks. Wawrzyniec Gut - proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biórkowie Wielkim – śpiew, perkusja i ks. Piotr Pławecki - proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Zakopanem - skrzypce oraz zakonnik, wykładowca seminarium duchownego ojców bernardynów z Kalwarii Zebrzydowskiej o. dr Roland Pancerz OFM – gitara basowa, a także klawiszowiec „Skaldów” Grzegorz Górkiewicz. Nad sprawnym przebiegiem koncertu czuwał akustyk zespołu.
Do Łopusznej zespół przyjechał na zaproszenie naszego proboszcza ks. Kazimierza Foltyna dając możliwość uczestniczenia w niecodziennej formie ewangelizacji.
Koncert prowadziła Pani Miriam Arbter – Korczyńska – redaktor radia „Anioł Beskidów” wprowadzając słuchaczy w treść każdej kolejnej pieśni.
Było to niezwykłe ale jednocześnie bardzo duchowe przeżycie dla wiernych zgromadzonych na koncercie. Po jego zakończeniu publiczność podziękowała zespołowi owacjami na stojąco wyrażając w ten sposób uznanie i podziękowanie za ten wyjątkowy wymiar modlitwy.

Zdjęcia TUTAJ

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY