Wycieczka KGW z terenu Gminy Nowy Targ

opublikowano: wtorek, 20 września 2016

W dniu 17.09.2016r. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Nowy Targ z Łopusznej, Krempach, Gronkowa, Harklowej, Dursztyna, Rogoźnika, Nowej Białej, Krauszowa, Obidowej, Dębna, Morawczyny oraz Ostrowska wzięły udział w wycieczce organizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej. Celem wycieczki był Zamek w Łańcucie, Przemyśl oraz Kalwaria Pacławska. Sama wycieczka była swego rodzaju wyróżnieniem i nagrodą za cały rok pracy Kół Gospodyń Wiejskich na rzecz promocji regionu oraz nowotarskiej gminy. Wspólny wyjazd miał również zintegrować panie należące do KGW z różnych miejscowości gminy oraz był okazją do odpoczynku i oderwania się na chwile od codziennych obowiązków.
Pierwszym punktem wycieczki, której pilotowała Pani Józefa Kuchta Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej, był Zamek Lubomirskich i Potockich w Łańcucie. Panie zwiedziły komnaty zamkowe, wozownie, oranżerię oraz przepiękny przyzamkowy park. Następnie Panie udały się do Przemyśla gdzie wraz z przewodnikiem odwiedziły Katedrę Greckokatolicką oraz Katedrę Rzymskokatolicką, w której zwiedziły katedralne krypty. Przy pomniku słynnego Wojaka Szwejka usłyszały bardzo ciekawą historię miasta Przemyśla. Ostatnim punktem tegorocznej wycieczki była Kalwaria Pacławska, w której jeden z tamtejszych zakonników opowiedział historię Sanktuarium oraz cudownego obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej.
Cała wycieczka oraz podróż autokarem przebiegła w bardzo miłej atmosferze o czym świadczyć mogą śpiewy zarówno religijne, regionalne oraz biesiadne, które towarzyszyły całą drogę powrotną. Gaździny zmęczone ale bardzo zadowolone i uśmiechnięte wróciły do domów późno w nocy i już deklarowały chęć wyjazdu na przyszłoroczną wycieczkę.

Zdjęcia TUTAJ

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY