Ferie dzieci i młodzieży w Gminnym Ośrodku Kultury

opublikowano: środę, 4 marca 2009

18.02.2009 r - odbyły się zabawy na śniegu połączone z konkursami. Uczestnicy podzielili się na 2 drużyny współzawodniczące ze sobą w zawodach. Było dużo śmiechu i wesołości. Na koniec zabawy przenieśliśmy się na górkę i tam wszyscy mogli bezpiecznie zjeżdżać na sankach, workach wypchanych sianem i innych rzeczach służących do tego celu. Zadowolone dzieci wróciły najpierw do GOK-u a stamtąd rozeszły się do domów.

19.02.2009r – tłusty czwartek- aby tradycji stało się zadość dzieci wspólnie przygotowały ciasto na oponki, wykroiły ciastka , usmażyły a następnie zasiadły do stołu i razem degustowały przygotowane przez siebie smakołyki. Podczas tych zajęć miały krótki pokaz jak przygotować stół na przyjęcie. Roześmiane i zadowolone opuściły Dom Kultury .

20.02. 2009r - wspólne oglądanie filmu na dużym ekranie. Na projekcję filmu przybyło dużo dzieci i razem oglądnęły film pt : „ Złoty kompas”. Piątkowe popołudnie było kolejnym dniem ferii, który upłynął w atmosferze fantazji, czarów i magii przedstawionych w oglądanym filmie.

21.02.2009r - to czas zabawy i wesołych konkursów. Do GOK-u w Łopusznej przyjechali zaproszeni goście - dzieci z Krempach i z Lasku ze swoimi opiekunami. Zabawa była wyśmienita a tańcom towarzyszyły konkursy i „ pokaz mody „. Uczestnicy dyskoteki poprzebierani w odstawione do lamusa ubrania przyniesione z domu przez organizatorów spotkania zaprezentowali je jak profesjonalni modele i modelki. Było mnóstwo śmiechu, zabawy i radości.

24.02.2009r - kolejny dzień wspólnych spotkań i zajęć z dziećmi podczas ferii. Do Gminnego Ośrodka Kultury przybyli ci, którzy lubią zajęcia plastyczne. Najpierw przygotowano masę solną a następnie dzieci tworzyły z niej przeróżne formy. Powstały kotki, słoniki, myszki, grzybki, aniołek, listki z ozdobami, itp…Ponieważ powstałe w ten sposób figurki musiały wyschnąć , na malowanie umówiliśmy się na piątek

26.02.2009r – czwartek z kolei zgromadził sporą grupę chłopców , którzy rozegrali ze sobą mecze w turnieju tenisa stołowego. Były dwie grupy wiekowe chłopców : szkoła podstawowa i grupa gimnazjalistów a także dwie uczestniczki. Dziewczyny rozegrały mecz tylko między sobą. Rozgrywkom chłopców towarzyszyły zaś ogromne emocje. Po zakończeniu turnieju uczestnikom wręczono drobne nagrody .

27.02.2009r - piątek i ponowne spotkanie dzieci , które we wtorek lepiły figurki z masy solnej. Dzisiaj malowały ulepione przez siebie rzeczy. Wyszły kolorowe i bardzo bajeczne przedmioty. Na zakończenie wzięły udział w losowaniu wytypowanych przez siebie figurek.

28.02.2009r - sobota ostatni dzień zimowego wypoczynku - GOK przyciągnął dzieci i młodzież chętnych do przyrządzania smakołyków i ich konsumowania. Dzisiaj wypróbowano przepis na pizzę. Wszyscy uczestniczący w zajęciach kulinarnych mieli swój udział w przyrządzeniu tejże pizzy. Były dwie grupy a więc i dwie pizze, które różniły się nieco smakiem. Obie drużyny twierdziły, że ich pizza była lepsza i smaczniejsza. Wg opiekunów czuwających nad pracami i porządkiem obydwie drużyny wypadły na medal. Oprócz wspólnie spędzonego czasu, nauki przygotowania posiłku była to przede wszystkim świetna zabawa i miło spędzone chwile.

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY