Ferie, ferie i po feriach... Jak spędzano czas w Gminnym Ośrodku Kultury

opublikowano: piątek, 5 lutego 2016

Ferie rozpoczęły się od rozgrywek i konkurencji sprawnościowych ,których finałem było wyłonienie zwycięskiej drużyny. Każda drużyna biorąca udział w tej „mini olimpiadzie „ została nagrodzona.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty plastyczne prowadzone przez panią Marię Wnęk z Krempach. Uczestnicy zajęć dekorowali przedmioty metodą decoupage , malowali zimowy pejzaż a na koniec żeby podtrzymać atmosferę zimy wykonywali kolorowe bałwanki ze skarpetek.

Dla dziewcząt przygotowano profesjonalne spotkania z kosmetyczką Panią Moniką Sularz, która w czasie warsztatów kosmetycznych udzieliła fachowych porad dotyczących pielęgnacji i malowania paznokci oraz jak prawidłowo wykonywać makijaż, co w przypadku młodych dziewczyn jest bardzo istotne.

Niebywała atrakcją okazało się poszukiwanie skarbu. Uczestników nie odstraszył nawet srogi mróz i nie zważając na niską temperaturę wyruszyli aby go odnaleźć. Pokonali sporą trasę przez ośnieżone łąki i pagórki, żeby w końcu pod jednym z drzew odnaleźć to czego szukali , czyli worek ze słodyczami. Słodki skarb został rozdzielony między dzielnych poszukiwaczy.

Zajęcia kulinarne jak co roku cieszyły się dużym zainteresowaniem . Tym razem dzieci pod okiem opiekunów przygotowały półmiski smakowitych wymyślnych, pełnych fantazji kanapek oraz słodkie szyszki z ryżu dmuchanego. Kiedy dzieci zasiadły do stołów zastawionych przygotowanymi przez siebie smakołykami najpierw ze stołów znikały słodkie szyszeczki wykonane z ryżu i krówek z lekką orzechową nutą polane czekoladą i posypane wiórkami kokosowymi.

Kolejnym ciekawym wydarzeniem były otwarte zajęcia Jiu Jitsu połączone ze strzelaniem z karabinu do tarczy pod okiem Senseia Aleksandra Kozieła, który na co dzień prowadzi takie zajęcia w GOK-u.

W drugim tygodniu ferii miały miejsce warsztaty iluzjonistyczne prowadzone przez mistrza magii Pana Michała Sośniaka. Najpierw w czasie spektaklu iluzjonistycznego dał popis swoich magicznych umiejętności a następnie prowadził z dziećmi warsztaty zdradzając niektóre sztuczki i triki iluzjonistyczne.

Wśród wydarzeń zaplanowanych na ferie znalazła się propozycja dla najmłodszych mieszkańców czyli dzieci od 8 miesiąca do 4 roku życia . To dla nich wystąpił teatr Chrząszcz w trzcinie z Rabki w przedstawieniu „ Bam,bam” bawiąc i wzbudzając ich zainteresowanie swoim pokazem.

Organizatorzy mają nadzieję, że zajęcia spełniły oczekiwania młodych ludzi i czas spędzony w GOK-u będzie dla nich miłym wspomnieniem.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób byli zaangażowani w zajęcia z dziećmi.

Zdjęcia TUTAJ

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY