Sławomir Mrożek na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej

opublikowano: poniedziałek, 18 stycznia 2016


[ „Emigranci”  to obok „Tanga” najwybitniejszy dramat Sławomira Mrożka. Ukazuje zmaganie ze sobą i z życiem emigranta politycznego i emigranta zarobkowego - inteligenta i „chama”. Jeden szuka na Zachodzie wolności duchowej, drugi materialnej. Ich konflikt to również starcie idei, systemów wartości. Obaj są  sfrustrowani, wyalienowani, zdani na siebie. Jednego i drugiego dotyka poczucie klęski. Intelektualista wegetuje w nędznych warunkach, jego towarzysz zawsze będzie marzył o powrocie do kraju i dobrobycie. (źródło:www.impart.art.pl) ]

Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury zaprezentowali się aktorzy Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie - Piotr Cyrwus pochodzący z Waksmundu ( reżyser spektaklu) i Szymon Kuśmider.

Niewątpliwa klasyka polskiej dramaturgii do jakiej zaliczani są „ Emigranci „ przy jednoczesnej świetnej grze aktorów skupiła uwagę widzów zgromadzonych na widowni.

Aktorzy spędzili w Łopusznej cały piątek, ponieważ w GOK-u zagrali dwa spektakle. Pierwszy obejrzeli uczniowie Szkół Gimnazjalnych z Łopusznej, Ostrowska i Waksmundu, natomiast drugi w godzinach wieczornych mieszkańcy gminy Nowy Targ wypełniając salę widowiskową po brzegi.

Owacją na stojąco publiczność dziękowała artystom za ich wspaniałą grę i wielki kunszt aktorski. Podziękowania i słowa uznania złożył aktorom osobiście wójt gminy Nowy Targ Pan Jan Smarduch , do których przyłączyła się dyrektor GOK-u Pani Józefa Kuchta.

Zdjęcia TUTAJ

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY