XII Gminny Przegląd Zespołów Regionalnych w Łopusznej - wyniki

opublikowano: środę, 25 listopada 2015

Komisja w składzie:

Aleksandra Szurmiak Bogucka – etnomuzykolog
Dorota Majerczyk – etnolog
Inka Bogucka – antropolog kulturowy
obejrzała i oceniła 57 prezentacji: 17 śpiewaków, 13 grup śpiewaczych, 11 par tanecznych, 11 muzyk i 5 grup zbójnickich.

Komisja postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Śpiew solowy – kategoria dziecięca

I miejsce - Maria Długopolska z Ludźmierza
II miejsce – Julia Gaberek z Harklowej
Julia Zawada z Łopusznej
Maria Żegleń z Ostrowska
III miejsce - Magdalena Palonek z Krempach
wyróżnienie: Krystian Soból z Pyzówki
Wiktoria Waksmundzka z Waksmunda

Śpiew solowy – kategoria młodzieżowa

I miejsce – nie przyznano
II miejsce – Marcelina Zygmund z Dursztyna

Grupa śpiewacza – kategoria dziecięca

I miejsce – grupa śpiewacza z Pyzówki
grupa śpiewacza z Dębna
II miejsce – grupa śpiewacza z Krempach
grupa śpiewacza z Dursztyna
III miejsce – nie przyznano
wyróżnienie – grupa śpiewacza z Waksmunda
grupa śpiewacza z Obidowej

Grupa śpiewacza – kategoria młodzieżowa

I miejsce – grupa śpiewacza z Ludźmierza
grupa śpiewacza z Gronkowa
II miejsce – grupa śpiewacza z Łopusznej
grupa śpiewacza z Harklowej
III miejsce – grupa śpiewacza z Krauszowa

Muzyka – kategoria dziecięca

I miejsce – kapela z Krempach
II miejsce – kapela z Ostrowska
wyróżnienie – kapela z Łopusznej

Muzyka – kategoria młodzieżowa

I miejsce – kapela z Ludźmierza
kapela z Harklowej
II miejsce – kapela z Lasku
III miejsce – kapela z Ostrowska
wyróżnienie – kapela z Łopusznej

Taniec zbójnicki – kategoria dziecięca

I miejsce – zbójnicy z Pyzówki

Taniec zbójnicki – kategoria młodzieżowa

I miejsce - nie przyznano
II miejsce – zbójnicy z Ostrowska, Łopusznej i Ludźmierza

Taniec solowy – kategoria dziecięca

I miejsce –Marta Sowa i Patryk Sowa z Dursztyna
Edyta Mrożek i Maciej Margosiak z Pyzówki
Olga Ambroż i Maksymilian Głowa z Łopusznej
II miejsce – Magdalena Kopeć i Mateusz Bryja z Harklowej
Magdalena Ostwald i Mateusz Waksmundzki z Ostrowska
III miejsce – Anna Batkiewicz i Krystian Stopka z Ludźmierza
wyróżnienie – Wioletta Huzior i Hubert Matuszek z Obidowej

Taniec solowy – kategoria młodzieżowa

I miejsce – Katarzyna Kaczmarczyk i Damian Mrawczak z Krempach
II miejsce – nie przyznano
III miejsce – Gabriela Skotnicka i Grzegorz Plewa z Lasku

Po prezentacjach programów odbyły się konsultacje z instruktorami , którym Komisja przekazała swoje uwagi dotyczące prowadzenia zespołów.

Zdjęcia TUTAJ

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY