Warsztaty filozoficzne w Gminnym Ośrodku Kultury w Łopusznej

opublikowano: poniedziałek, 22 czerwca 2015

Wytyczone zadania realizowano etapowo ,w kilku miejscach i na różne sposoby.Pierwszym etapem był konkurs plastyczny i konkurs literacki , którego finał miał miejsce w PWST w Krakowie. W Krakowie odbyły się także warsztaty filozoficzne dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych zaś uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i nauczyciele wzięli udział w warsztatach filozoficznych w Łopusznej . Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem co zainspirowało organizatorów do przeprowadzenia dodatkowych ponadprogramowych warsztatów.

Jedne zorganizowano w szkole im. ks. Tischnera w Radziszowie, a drugie w Gminnym Ośrodku Kultury w Łopusznej dla uczniów Zespołu Szkół Nr 2 z Jastrzębia Zdroju, które poprowadzili wspólnie Pani Biserka Cejović i Pan Wojciech Bonowicz.

W ramach tego samego projektu w niedzielę 21 czerwca w związku z przypadającą w tym roku XV rocznicą śmierci Ks. Prof. J. Tischnera odprawiona została msza święta w kościele Piotra i Pawła w Krakowie w intencji nauczycieli, wychowawców , uczniów i wolontariuszy skupionych wokół Stowarzyszenie “Drogami Tischnera” , Stowarzyszenia SIEMACHA oraz Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera połączona z koncertem.

W programie koncertu m.in. występy Anny Dymnej – aktorki, Anny Rybki z zespołem i gościnnie Piotra Barona - saksofonisty. Prowadzenie: Jolanta Kogut, Stanisława Trebunia Staszel i Wojciech Bonowicz.

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY