Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Nowy Targ we Wrocławiu

opublikowano: niedzielę, 14 czerwca 2015

Nasza wycieczka trwała tylko 1 dzień , nie można było pozwolić sobie na zbyt obszerny program i dlatego trzeba było wybrać te punkty które wszystkie Panie zaakceptują. Ostatecznie zdecydowano się na Panoramę Racławicką, spacer po mieście, ZOO z najnowszą jego atrakcją czyli afrykarium a w drodze powrotnej pokazowe ogrody
„Kapias„ w Goczałkowicach Zdroju.

Podróż rozpoczęła się w nocy o godzinie 2:30 , ponieważ wejście na słynną „ Panoramę Racławicką ” zarezerwowane było na godzinę 8:00 .

Dzieło wykonane pod koniec XIX wieku bardzo realistycznie przenosi widza te trudne dla naszego narodu chwile a formą przedstawienia wprawia odbiorcę w największy zachwyt. Miejsce godne odwiedzenia .

Zaraz po wyjściu z panoramy zaopiekował się naszą grupą przemiły Pan przewodnik i w ciągu niespełna dwóch godzin pokazał nam ciekawe miejsca Wrocławia , kilka kościołów ,katedry, przepiękny rynek , no i oczywiście most zakochanych.

Pobyt we Wrocławiu zakończył się zwiedzaniem zoo wraz z Afrykarium, które z względu na to że niedawno zostało uruchomione cieszy się ogromną popularnością. Można tu podziwiać rafę koralową Morza Czerwonego, hipopotamy nilowe, ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki.

Z Wrocławia wyruszyliśmy do Goczałkowic Zdroju , żeby po drodze obejrzeć pokazowe ogrody „ Kapias „. Ogród podzielony na części tematyczne, które można nazwać pokojami a każdy zakątek jest jak obraz tyle że malowany roślinami.

Wszędzie wśród roślin i kwiatów spotyka się także elementy architektury ogrodowej, dodatki dekoracyjne, itp.( ławki, murki, altanki).

Warto tutaj przyjechać i spędzić w tym miejscu naprawdę niezapomniane chwile.

W pobliżu znajduje się jeszcze centrum ogrodnicze gdzie Panie zaopatrzyły się w rośliny do swoich ogródków , które będą im przypominać wspólny wyjazd.

Był to ostatni punkt naszej wycieczki skąd po pełnym wrażeń dniu udaliśmy się w drogę powrotną.

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY