Atrakcji moc w czasie ferii zimowych 2015 w GOK-u w Łopusznej

opublikowano: sobotę, 7 marca 2015

Każdego dnia na nasze zajęcia przychodziło ponad 40 uczestników, od najmłodszych klas po gimnazjalistów. Co nas, jako organizatorów, niezmiernie cieszy. Nasze zamierzenie, którym było wypełnienie wolnego czasu i oderwanie od komputera, zostało przynajmniej w części zrealizowane czego, dowodem było widoczne zainteresowanie naszymi propozycjami.

Program ferii był wcześniej ogłoszony i podany do wiadomości na naszej stronie internetowej i tablicach ogłoszeń. Wśród naszych propozycji znalazły się potyczki drużynowe, które wyzwalały ogromne emocje i wielką wolę rywalizacji wśród zawodników. Ze względu na dużą ilość uczestników rozgrywki toczyły się pomiędzy 3 drużynami, a po ich zakończeniu wszyscy otrzymali drobne nagrody za wyniki osiągnięte podczas zajęć.

Dwukrotnie miały miejsce kulinarne spotkania w czasie, których uczestnicy musieli się zaangażować do udziału w przygotowaniu zaplanowanych wcześniej potraw, a finałem była wspólna degustacja tego, co udało się przyrządzić. Wspólne biesiadowanie okazało się najmilszym punktem kuchennych potyczek.

GOK zatroszczył się także o rozwój artystyczny młodego pokolenia. Zajęcia plastyczne prowadzone były pod kierunkiem mgr sztuki Pani Marii Wnęk z Krempach. W tym roku priorytetem było poznanie tajników techniki decoupage i w ten sposób ozdobione zostały jajka wielkanocne i serduszka . Martwa natura była z kolei tematem obrazków wykonywanych przez grupę średnią biorącą udział w tych zajęciach, a najmłodsi uczestnicy czyli maluchy swoją artystyczną duszę rozwijały kolorując malowanki.

Te spotkania miały bardzo ważny cel, w którym chodziło nie tylko o miłe spędzenie czasu ale przede wszystkim o rozbudzanie wrażliwości młodego człowieka na piękno i sztukę. Były to chwile twórcze i owocne dla dzieci, dające im dużo satysfakcji i zadowolenia, co dało się zauważyć, gdy prace były już ukończone.

Następnym sposobem spędzania czasu w GOK-u były zajęcia strzelania do tarczy z karabinka sportowego asg prowadzone pod opieką Pana Aleksandra Kozieła-instruktora Jiu-Jitsu ze Szkoły Walki Yamabushi. W ramach tych spotkań przeprowadzone zostały zawody strzeleckie , w których najlepsi otrzymali dyplomy za celne trafienia do tarczy i tym samym zdobycie największej ilości punktów.

Podczas tegorocznych ferii odbyło się także potkanie z podróżnikiem, autorem książek podróżniczych, organizatorem wypraw w odległe zakątki świata, Panem Krzysztofem Petkiem. W interesujący sposób opowiadał o przygodach jakie były Jego udziałem w czasie tych wypraw, a wizualizacją i potwierdzeniem wiarygodności tego co mówił były zdjęcia z dalekich wypraw.

Ostatni dzień ferii upłynął na wspólnym robieniu balonikowych zwierzaków - cudaków, po prostu tego co komu udało się stworzyć. Było dużo radości i śmiechu bo balonikowe stworki czasami pękały robiąc przy okazji dużo huku.

Jak się okazuje na zabawie czas szybko mija i dwa tygodnie ferie minęły jak błyskawica. GOK, jako organizator, wyraża swoje zadowolenie z dużego zainteresowania wszystkimi proponowanymi formami spędzania wolnego czasu mając jednocześnie nadzieję, że wszyscy, którzy brali w nich udział będą miło wspominać czas spędzony na zabawie w naszym ośrodku.

Zdjęcia ilustrujące to, co działo się podczas tegorocznych ferii, znaleźć można w dziale Galeria zdjęć.

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY