Seminarium dla Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu nowotarskiego w GOK-u

opublikowano: wtorek, 3 lutego 2015

Panie uczestniczyły w Seminarium zorganizowanym przez Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach, w którym wzięli udział także bacowie naszego powiatu.

W spotkaniu uczestniczyły przedstawicielki Urzędu Marszałkowskiego, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego, Dyrektor Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach, Pracownicy Terenowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Nowym Targu .

Po uroczystym powitaniu gości i rozpoczęciu konferencji nastąpiło wręczenie certyfikatów bacom , którzy pomyślnie ukończyli kurs bacowski.

Następny punkt programu wykonały członkinie KGW Maniowy , przedstawiając scenkę obyczajową pt”: Przed kopaniem gruli „ . W zabawnej, pełnej humoru i przypominającej realia dawnego życia na wsi scence Gospodynie pokazały jak to dawniej przygotowywano się do wykopków. Rozbawiona publiczność nagrodziła występ gromkimi oklaskami.

Wykłady i wystąpienia były kolejnym punktem konferencji. Pani Urszula Nowogórska w swoim wystąpieniu mówiła o doświadczeniach związanych z założeniem stowarzyszenia.

Z kolei z wykładu Pani Małgorzaty Piątek Panie usłyszały o efektach jakie przyniosły zrealizowane już projekty z udziałem KGW oraz o możliwościach udziału w takich projektach w przyszłym okresie.

Panie z KGW Spytkowice , które działają już jako Stowarzyszenie podzieliły się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi działalności , zwracając uwagę zarówno na korzyści jak też trudności napotykane w czasie realizacji swoich zadań.

Organizatorzy mają nadzieję, że informacje które zostały przekazane Paniom na spotkaniu w Łopusznej zachęcą nasze Gospodynie do działania w stowarzyszeniach.

MODR przygotował dla każdego Koła Gospodyń Wiejskich dyplomy za działalność
i kultywowanie tradycji ludowych.

Na zakończenie seminarium Panie dzieliły się swoimi uwagami i spostrzeżeniami rozkoszując się smakiem potraw regionalnych przygotowanych na to spotkanie.

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY