40-lecie oddziału Związku Podhalan w Łopusznej

opublikowano: piątek, 17 października 2014

Jak przystało na godnego jubilata swoje świętowanie rozpoczął mszą świętą w naszym parafialnym kościółku pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej. We mszy świętej odprawianej przez księży Kazimierza Foltyna i Andrzeja Pawlaka wzięli udział przedstawiciele władz gminy Nowy Targ, członkowie zarządu głównego Związku Podhalan, przedstawiciele innych oddziałów z pocztami sztandarowymi, przedstawiciele OSP Łopuszna ze sztandarem , władze wsi oraz członkowie naszego oddziału.

Po mszy świętej miało miejsce uroczyste zaprzysiężenie nowo wstępujących w szeregi oddziału członków na czele z proboszczem naszej parafii Księdzem Foltynem.

Dalsza część uroczystości odbywała się w Gminnym Ośrodku Kultury w Łopusznej.W rolę konferansjerów wcieliła się osobiście Pani Prezes Małgorzata Głowacz , którą mocno wspierał v-ce Prezes oddziału Pan Andrzej Chowaniec .
Najpierw nastąpiło oficjalne powitanie wszystkich przybyłych na jubileusz w tym długoletniego kapelana naszego oddziału księdza Jerzego Raźnego .

Obecnym na jubileuszu krótką historię działalności oddziału przybliżyła Prezes oddziału Pani Małgorzata Głowacz.
Następnie przyszedł czas na podziękowania i wyróżnienia tych, którzy przysłużyli się na rzecz związku w ciągu 40 lat działalności.

Były także gratulacje dla Jubilata składane na ręce Pani Prezes.Chętni mogli wspomóc nasz oddział poprzez zakupienie symbolicznego gwoździa.Po tej oficjalnej części nastąpiło lekkie rozluźnienie i przyszedł czas na część artystyczną.Niewątpliwą atrakcją była sztuka przygotowana pod okiem Pani Stanisławy Szewczyk i Lidii Kamoń , w której osobiście zagrali członkowie łopusniańskiego oddziału. Na scenie zaprezentował się także zespół im. L. Łojasa dając popis pięknego śpiewu , tańca i muzyki góralskiej.

Po tych atrakcjach aby nikomu nie brakło siły do dalszej zabawy podano kolację. Wspólne posiady i zabawa trwały do późnych godzin nocnych ale przecież Jubilat dawno osiągnął pełnoletniość.

Zdjęcia w galerii - Zbigniew Krauzowicz

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY