Jasełka w Gminnym Ośrodku Kultury w Łopusznej

opublikowano: czwartek, 9 stycznia 2014

Poniedziałkowe popołudnie święta Trzech Króli można więc było spędzić w świątecznej atmosferze, przy dźwiękach kolęd, oglądając scenki przypominające ten ważny dla każdego chrześcijanina dzień, wczuwając się w atmosferę Narodzenia Pańskiego.

Na scenie pojawiali się w miarę tego, jak wymagał tego scenariusz przedstawienia - aniołkowie, pastereczki i pastuszkowie, Maryja i Józef z dzieciątkiem oraz mędrcy ze wschodu z darami dla nowo narodzonego Króla Świata - maleńkiego Jezuska. Nie zabrakło też swojskiego elementu, czyli muzyki i tańca góralskiego, a wszystko na chwałę świętej dzieciny.

Sala widowiskowa wypełniona po brzegi widzami chętnie nagradzała młodych artystów gromkimi brawami, należy dodać zasłużonymi brawami. Postarali się i dali z siebie naprawdę wszystko. Atmosfera przedstawienia udzieliła się oglądającym dzięki czemu ostatnią kolędę wykonywała już cała sala, przyłączając się do dzieci i młodzieży.

Program jasełek opracowała i nad całością przedstawienia czuwała dyrektor GOK-u pani Józefa Kuchta, a pomagali jej w tym instruktorzy pracujący z zespołem: pani Izabela Ambroż, pan Janusz Pilny i pan Stanisław Gąsienica.

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY