Odsłonięcie tablicy przy GOK Łopuszna

opublikowano: sobotę, 7 grudnia 2013

Wszystkich przybyłych na uroczystość powitała dyrektor GOK Pani Józefa Kuchta. Wśród gości znaleźli się przyjaciele księdza, miłośnicy Jego osoby i rodzina. Wydarzenie rejestrowane było przez przedstawicieli Tygodnika Podhalańskiego i Nowotarskiej Telewizji kablowej.

Pomysłodawcą i autorem projektu jest młody artysta z Nowego Targu, absolwent wydziału rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie Pan Piotr Frysztak. W swojej twórczości zajmuje się tradycyjnymi dziedzinami sztuki – rzeźbą, malarstwem, rysunkiem, a także projektowaniem przestrzeni. Specjalizacja: rzeźba w architekturze.Jego pomysł spotkał się z poparciem i aprobatą Pana Mariana Tischnera – brata śp. Księdza Prof. J. Tischnera. Realizacja tego przedsięwzięcia możliwa była także dzięki sponsorom, Panu Andrzejowi Dubiel – właścicielowi Zakładu Szklarskiego w Rabce i Panu Kazimierzowi Wolskiemu – właścicielowi Przedsiębiorstwa Kamieniarskiego w Kluszkowcach.

Tablica jest formą pomnika poświęconego Księdzu Tischnerowi wyrażoną poprzez Jego myśl – "Świat stoi naopak. Nie jest dobrze, ale zeby miało być tak cołkiem źle, to tego tyz nie powiym”.

Uroczystego odsłonięcia dokonali autor projektu Pan Piotr Frysztak i Wójt Gminy Nowy Targ Pan Jan Smarduch. W czasie całego spotkania przygrywała kapela góralska Leszka Szewczyka.

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY