Obchody XIII rocznicy śmierci Ks. Prof. J. Tischnera - 29 i 30 czerwiec 2013

opublikowano: czwartek, 4 lipca 2013Uroczystości XIII rocznicy śmierci Księdza Profesora rozpoczęły się 29 czerwca (w sobotę) mszą świętą, po której w czasie „Wieczoru z ks. Tischnerem„ zgromadzeni wysłuchali Jego archiwalnego kazania. Oprawę muzyczną tego spotkania zapewnił zespół „Nasza Rodzina„.

Niedziela 30 czerwca, to główny dzień obchodów rocznicy śmierci Księdza Profesora Józefa Tischnera. Rozpoczęły się one modlitwą i złożeniem kwiatów przy grobie zmarłego przed 13 laty Filozofa. Mszę świętą w intencji śp. Księdza Tischnera celebrował ksiądz Proboszcz Paweł Potoczny, który przypomniał o Jego naukach prosząc zebranych, aby chętnie korzystali z drogowskazów Profesora. O oprawę muzyczną na cmentarzu i w kościele zadbała kapela i zespół „ Młodzi Łopuśnianie„.

Dalsza część niedzielnych uroczystości przeniosła się do Gminnego Ośrodka Kultury gdzie po regionalnym poczęstunku wszystkich zgromadzonych przywitała Pani Józefa Kuchta – Dyr. Domu Kultury wraz Panem Janem Smarduchem – Wójtem Gminy Nowy Targ.Obchody XIII rocznicy śmierci Księdza J. Tischnera podobnie jak w latach poprzednich zgromadziły wiernych przyjaciół i wielbicieli naszego Wielkiego Rodaka.

Wśród zgromadzonych byli przedstawiciele rodziny zmarłego, władz lokalnych, gminnych jak też powiatowych, delegacje z pocztami sztandarowymi, goście z różnych miejsc Polski , mieszkańcy Łopusznej oraz członkowie zespołu „Zielone Kurpie” z Białegostoku, który przejazdem do Serbii zatrzymał się w Łopusznej na zaproszenie naszego zespołu im. L. Łojasa.

Głównym punktem tegorocznego spotkania w Gminnym Ośrodku Kultury była premiera filmu pt: „Jego oczami" z udziałem reżysera Szymona Wróbla i głównego bohatera filmu w osobie Kazimierza Tischnera. Po projekcji filmu publiczność gromkimi brawami nagrodziła twórców i bohaterów filmu.

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY