Od Podhala do Opola 2013

opublikowano: czwartek, 6 czerwca 2013

Pogoda za oknami była dość ponura, jednak w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej, gdzie odbywał się festiwal, panowała wesoła i pogodna atmosfera. Trema i wielkie emocje towarzyszące uczestnikom konkursu znikały dzięki wspaniałej publiczności, która rozgrzewała i zachęcała do występu nie szczędząc wszystkim oklasków.

Na czas obrad Jury przygotowana została niespodzianka. Z Krakowa przyjechali aktorzy z show muzycznym dla dzieci i młodzieży pt: „Zabawiątka”. Swoim występem rozbawili całą publiczność i sprawili, że czas oczekiwania na ten najważniejszy moment w tym dniu czyli wyniki konkursu minął niespodziewanie szybko.

Wreszcie nastąpiła ta wielka chwila czyli odczytanie protokołu i wręczenie nagród. Pozostali uczestnicy, którzy nie zdobyli miejsca otrzymali drobne upominki.

Protokół Jury festiwalu piosenki „Od Podhala do Opola” - Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej - 5 czerwca 2013r


Jury w składzie:
1. Pani mgr Alicja Jarząbek
2. Pani mgr Sylwia Basta
3. Pani mgr Małgorzata Kosakowska
4. Pani Józefa Kuchta

podczas tegorocznej XVIII edycji konkursu piosenki „ Od Podhala do Opola „ wysłuchało i oceniło 68 wykonawców ( 34 solistów i 17 duetów ) w 3-ch kategoriach wiekowych.

Wyniki obrad Jury:

kategoria od 0 - III - soliści

nagroda specjalna – Aleksandra Bryja – Morawczyna
Kacper Maniowczak - Harklowa
I miejsce - Marta Bachleda – Lasek
Aleksandra Florek - Knurów
Marta Nowak - Dębno
II miejsce – Aleksander Marek - Knurów
Ewelina Kopeć – Gronków
Anastazja Benedyk – Pyzówka
III miejsce - Justyna Janiec – Obidowa
Renata Potoczak – Harklowa
Samanta Kwak – Krauszów
Kinga Maciasz – Łopuszna
wyróżnienie – Elżbieta Mrożek - Ludźmierz

kategoria od 0 – III – duety

I miejsce – nie przyznano
II miejsce – Edyta Huzior i Kamil Mrożek – Klikuszowa
III miejsce – Maria Głodek i Krzysztof Głodek - Dębno
Izabela Mąka i Katarzyna Młynarczyk – Dębno

kategoria od IV – VI - soliści

I miejsce – Dagmara Długa – Krempachy
Przemek Marek - Knurów
II miejsce – Anna Cetera – Ludźmierz
Dorota Mroszczak – Waksmund
Justyna Niemiec – Nowa Biała
Weronika Zarębczan – Gronków
Julia Benedyk – Pyzówka

III miejsce – Kacper Jania – Krauszów
Emilia Waksmundzka – Waksmund

kategoria od IV – VI - duety

I miejsce – Aleksandra Moś i Magdalena Brzyzek – Krempachy
II miejsce – nie przyznano
III miejsce – Aniela Szczęch i Klaudia Lipkowska – Krauszów

kategoria gimnazja – soliści

I miejsce – Sabina Cisoń – Ludźmierz
Damian Florczyk – Łopuszna

II miejsce – Katarzyna Cyrwus – Waksmund
III miejsce – nie przynano
wyróżnienie – Joanna Rypel – Klikuszowa
Hubert Małysiak – Waksmund

kategoria gimnazja – duety

Nagroda Grand Prix – Aleksandra Brzyzek i Marta Zygmond – Krempachy

I miejsce - Anna Kopeć i Katarzyna Kopeć – Gronków
Natalia Sobolak i Lidia Kowalczyk – Krempachy
II miejsce – Anna Szewczyk i Paulina Marusarz – Gronków
Paulina Waksmundzka i Katarzyna Jachymiak – Ludźmierz
III miejsce – Ada Przybyła i Weronika Kwak – Ludźmierz
wyróżnienie – Justyna Kamoń i Katarzyna Maciasz – Łopuszna

Jury gratuluje wszystkim wykonawcom talentu śpiewania, zaś opiekunom i nauczycielom dziękuję za pracę i pomoc w przygotowanie młodych ludzi do udziału w konkursie. Komisja pragnie także zwrócić uwagę na niektóre błędy, których mimo wysokiego poziomu festiwalu nie udało się uniknąć:

- dostosowanie treść piosenki do wieku wykonawcy,
- przygotowanie repertuaru dostosowanego do możliwości wokalnych ucznia
- w duetach wykonuje się utwór na głosy

Podsumowując tegoroczny festiwal piosenki w Gminnym Ośrodku Kultury w Łopusznej Komisja stwierdza duże zaangażowanie zarówno uczestników jak też opiekunów, gratuluje wszystkim udziału w festiwalu i zachęca do dalszego rozwijania swoich muzycznych talentów.

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY