Udane ferie w GOK-u

opublikowano: środę, 30 stycznia 2013

Propozycje były różnorodne, każdy mógł coś dla siebie wybrać. Dzieci miały swobodę w uczęszczaniu na zajęcia i dowolnie korzystały z propozycji naszego ośrodka. Niemniej jednak każdego dnia chętnych do wspólnych zajęć i miłego spędzania czasu nie brakowało a propozycji było sporo.

Plastyczne zainteresowania dzieci i młodzież rozwijała pod okiem Pani Marii Bogdał, z którą nauczyli się jak robić maski karnawałowe, poznawali tajniki sztuki origami, wykonali także dodatek do stroju góralskiego w postaci korali góralskich.

Dla lubiących taniec były zajęcia z tańca nowoczesnego w połączeniu z tańcem towarzyskim, a naukę można było wykorzystać praktycznie podczas dyskoteki karnawałowej.

Był też pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu utalentowanego młodego tancerza.Dzieci lubią ruch i rywalizację w związku z tym zorganizowane były także konkursy zręcznościowe zarówno wewnątrz budynku jak też zabawy na śniegu.

Takim zajęciom zawsze towarzyszy dużo emocji i śmiechu. Tak było też w GOK-u w Łopusznej. Uczestnicy rywalizowali drużynowo , musieli w ten sposób współdziałać aby jako ekipa osiągnąć najlepsze wyniki i zdobyć zwycięstwo.

Tradycją spotkań w czasie ferii są także zajęcia kulinarne, których w tym roku nie mogło zabraknąć. Ci którzy zgłosili się do ich udziału ze względu na liczną grupę zostali podzieleni na trzy zespoły. Każda drużyna miała przyrządzić takie same specjały a do ich wykonania otrzymali jednakowe produkty. Najpierw zajęto się zrobieniem ciasta pod ciekawą nazwą - chatka puchatka, które odstawiono do chłodzenia aby zająć się przygotowaniem kolorowych kanapek.

Zwieńczeniem zabawy kulinarnej była wspólna biesiada i degustacja przyrządzonych smakołyków.

Najciekawszym punktem tegorocznych ferii był nocny maraton bajkowo-filmowy. Dzięki temu dzieci, które nigdzie nie wyjeżdżały mogły chociaż jedną noc spędzić poza domem. Rankiem następnego dnia fanów nocnych wrażeń odebrali rodzice.

Tegoroczne ferie, co opisuje powyższy tekst, były bardzo atrakcyjne i udane. Organizatorzy mają nadzieję, że wszyscy uczestnicy są zadowoleni i usatysfakcjonowani z zajęć z których mogli skorzystać w ramach tegorocznych ferii.

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY