IX Gminny Przegląd Zespołów Regionalnych

opublikowano: piątek, 16 listopada 2012

W konkursie wzięły udział dzieci i młodzież z 14 miejscowości naszej gminy : Harklowej, Dębna, Łopusznej, Ostrowska, Waksmundu, Gronkowa, Krempach, Dursztyna, Ludźmierza, Rogoźnika, Krauszowa, Lasku, Pyzówki i Szlembarku.

Jak każdego roku celem tego konkursu jest podsumowanie pracy zespołów regionalnych działających na terenie naszej gminy, finansowanych przez Urząd Gminy Nowy Targ za pośrednictwem Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej.

Zespoły mogły zaprezentować swoje umiejętności poprzez śpiew solowy, śpiew grupowy, taniec solowy, taniec zbójnicki a także jako instrumentaliści i kapele.

Po występach był czas na konsultacje z Jurorami, podczas których instruktorzy mogli od fachowców wysłuchać cennych uwag dotyczących pracy swoich zespołów.
Cieszy fakt , że kultura i tradycja naszego regionu kwitnie i rozwija się poprzez działalność tychże zespołów, których poziom z roku na rok wzrasta.

Protokół z posiedzenia Komisji Oceniającej IX Przegląd Zespołów Regionalnych, który odbył się 10 listopada 2012r w Gminnym Ośrodku Kultury w Łopusznej

Komisja w składzie:
- Aleksandra Szurmiak – Bogucka - etnomuzykolog
- Dorota Majerczyk - etnolog
- Aleksader Smaga - muzyk, MCK Sokół

wysłuchała i oceniła 74 punkty programu przedstawione przez zespoły regionalne z terenu Gminy Nowy Targ:

taniec solowy
– kategoria dziecięca:

I miejsce: Edyta Plewa i Grzegorz Plewa z Lasku
Jan Łaś i Beata Kowalczyk z Gronkowa
Marzena Sowa i Dawid Łopata z Dursztyna
Zuzanna Długopolska i Kamil Długopolski z Ludźmierza

II miejsce: Natalia Kamoń i Dominik Luberda z Ostrowska
III miejsce: Dagmara Długa i Szymon Bizub z Krempach
Natalia Waksmundzka i Jakub Szlembarski z Waksmunda
Weronika Maciasz i Jakub Kamoń z Łopusznej

- kategoria młodzieżowa:
I miejsce: Justyna Wrzaszczak i Dawid Fic z Pyzówki
II miejsce : Aleksandra Ostwald i Bogusław Wach z Ostrowska
Anna Łaś i Kamil Kowalczyk z Gronkowa
III miejsce: Weronika Pawlik i Kamil Bratkowski z Dursztyna

śpiew solowy
- kategoria dziecięca:
I miejsce : Michał Brzyzek z Krempach
II miejsce : Izabela Szumal z Ostrowska
Aleksandra Bigos z Dursztyna
III miejsce: Magdalena Kasprzak z Łopusznej
Natalia Sowińska z Waksmunda

- kategoria młodzieżowa
I miejsce: Anna Sral z Ostrowska
Jakub Byrdak z Waksmunda
II miejsce: Dominika Florczyk z Łopusznej
III miejsce: Iwona Stopka z Krauszowa
Sylwia Parzygnat z Lasku
Marcelina Zygmund z Dursztyna


śpiew grupowy
- kategoria dziecięca

I miejsce: grupa śpiewacza z Ludźmierza
II miejsce: grupa śpiewacza z Gronkowa
grupa śpiewacza z Dębna
III miejsce: grupa śpiewacza z Łopusznej
grupa śpiewacza z Dursztyna

- kategoria młodzieżowa:
I miejsce: grupa śpiewacza z Ludźmierza
grupa śpiewacza z Dębna
II miejsce : grupa śpiewacza z Dursztyna
Grupa śpiewacza z Ostrowska
III miejsce: grupa śpiewacza z Gronkowa

instrumentaliści
- kategoria dziecięca
I miejsce: nie przyznano
II miejsce: Artur Bratkowski z Dursztyna
Wioletta Guńka z Krauszowa
Anna Kuraś z Waksmundu
III miejsce: Dagmara Długa z Krempach
Albert Kruczek z Ostrowska

- kategoria młodzieżowa
I miejsce: Kamil Bratkowski z Dursztyna
Mateusz Żółtek z Pyzówki
Jakub Byrdak z Waksmunda
Aleksandra Ostwald z Ostrowska
II miejsce: Justyna Kamoń z Łopusznej
III miejsce: Aneta Broźna z Lasku
Iwona Stopka z Krauszowa
wyróżnienie: Sylwia Parzygnat z Lasku


muzyka
- kategoria dziecięca:
I miejsce: nie przyznano
II miejsce: muzyka z Harklowej
III miejsce: muzyka ze Szlembarku
muzyka z Krauszowa

- kategoria młodzieżowa:
I miejsce: muzyka nr I z Łopusznej
muzyka z Pyzówki
II miejsce: muzyka nr II z Łopusznej
muzyka z Krauszowa
III miejsce: muzyka z Waksmunda
muzyka z Dursztyna
wyróżnienie: muzyka z nr III z Łopusznej
muzyka z Lasku

taniec zbójnicki
I miejsce: zbójnicy z Ostrowska
II miejsce: nie przyznano
III miejsce: zbójnicy z Łopusznej
zbójnicy z Dębna


Komisja artystyczna stwierdza, że poziom tegorocznych prezentacji z stosunku do lat ubiegłych znacznie wzrósł pod względem merytorycznym i wykonawczym. W tym roku w Przeglądzie Zespołów Regionalnych odnotowano 74 punkty programu czyli o 20 więcej niż w roku ubiegłym. Cieszymy się , że przeprowadzone konsultacje z kierownikami i instruktorami zespołów znacznie wpłynęły na właściwy kierunek pracy z zespołami dziecięcymi i młodzieżowymi.

Jury składa także podziękowania i gratulacje organizatorom, instruktorom i wszystkim zespołom biorącym udział w przeglądzie , którzy troszczą się o to aby nasza rodzima kultura kwitła i rozwijała się w całej naszej gminie nowotarskiej.

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY